Кривой Рог новости
Укрзалізниця не буде приватизована
19.07.2012 10:59 | Экономика

Укрзалізниця не буде приватизована

Програма реформи Укрзалізниці, яку запланували на наступні на 7 років, не передбачає приватизації підприємства. «Якщо уважно прочитати закон, то там чітко і ясно все написано, що інфраструктура навіть не передається до статутного фонду цього новоствореного акціонерного товариства, а тільки на правах відання, та 100% акцій цього товариства буде знаходитися у руках держави. Тому ні про яку приватизацію не йдеться», — говорить генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

Сьогодні Державна адміністрація залізничного транспорту України завершує роботу над підготовкою проекту постанови Уряду про створення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування з урахуванням зауважень міністерств і відомств. «Реформа йде згідно з графіком. Підготовлена постанова Кабміну про створення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту. Ми отримали зауваження від усіх міністерств і відомств, ми над ними працюємо, і незабаром її буде знову розіслано до міністерств і відомств для узгодження і винесення на Кабмін», — сказав генеральний директор Укрзалізниці.

Теоретично питання приватизації тих чи інших об’єктів — виключна компетенція національних урядів, парламенту та Президента. "Питання приватизації: приватизовувати можна, якщо буде рішення Уряду, воля Верховної Ради, внесення відповідних змін до закону, які будуть підписані Президентом. Не компанія (ПАТ залізничного транспорту загального користування ), а Верховна Рада, Уряд та Президент прийматимуть  рішення". Однак, в умовах України таке навряд чи можливо. «Я вважаю, що у нас поки так питання не стоїть і в найближчому майбутньому стояти не буде», — сказав Володимир Козак.

  Гендиректор Укрзалізниці також звернув увагу на те, що у компанії є чотиритисячний колектив, який разом з профспілками і роботодавцями відстежує кожен крок з реформування.

Володимир Козак зазначив, що практично всі сусіди України, як з східної, так і з західного боку, вже реформували свої залізничні адміністрації. Він підкреслив, що, спираючись на досвід сусідів, «ми ставимо собі завдання реформування закінчити за сім років».

 

Для довідки:

Планується, що реформування залізничного транспорту України відбуватиметься у три етапи. На першому етапі (2012-2013 роки) буде створена єдина державна акціонерна компанія і будуть розподілені функції між нею і державою. На другому етапі (2013-2015 років) будуть утворені вертикально інтегровані виробничо-технологічні системи залізничного транспорту, структуровані за видами діяльності. На третьому етапі (2016-2019 років) буде ліквідовано перехресне субсидування пасажирських перевезень за рахунок вантажних і утворено господарське товариство у сфері пасажирських перевезень.

 

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация