Кривой Рог новости
Сьогодні річниця Об’єднаної цивільно-військової системи
19.07.2012 11:18 | Технологии

Сьогодні річниця Об’єднаної цивільно-військової системи

Три роки тому, 19 липня 1999 року вийшла постанова Кабінету Міністрів України № 1281, згідно з якою створювалася Об’єднана цивільно-військова система організації повітряного руху України — ОЦВС. Ця абревіатура вже друге десятиліття є невід’ємною характеристикою високого рівня розвитку української аеронавігації як складової загальноєвропейської.

Відповідно до міжнародної практики безпечне та ефективне використання повітряного простору можливе лише за наявності безпосередньої координації між цивільними і військовими повноважними органами. Для цього була розроблена і підписана двома міністерствами Генеральна угода щодо співробітництва між Міністерством транспорту України та Міністерством оборони України з питань забезпечення функціонування та розвитку Об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України. Без сумніву, ефективне використання повітряного простору та захист суверенітету – справа державної ваги, і при цьому слід вміло поєднувати й економічну складову, й питання оборонного характеру.
Головний оперативний підрозділ, тобто мозок ОЦВС — Український центр планування використання повітряного простору України і регулювання повітряного руху (Украероцентр), що є структурним підрозділом Украероруху. Зі створенням Украероцентру саме це підприємство отримало від держави завдання створити сучасну систему цивільно-військової координації, яка забезпечуватиме ефективність та безпеку польотів і використання повітряного простору відповідно до міжнародних стандартів. Відтоді в єдиних чергових змінах Украероцентру та районних диспетчерських центрів по всій Україні пліч-о-пліч працюють і військові, й цивільні. Керівником системи є генеральний директор Украероруху, а в особливий період керівництво діяльністю ОЦВС покладається на Генеральний штаб Збройних Сил України.
Створення й ефективне функціонування ОЦВС незмінно перебуває в переліку основних досягнень авіаційної галузі нашої країни. На пострадянському просторі ОЦВС України залишається унікальною системою, яка демонструє високий рівень збалансування інтересів цивільних та військових користувачів повітряного простору, що також дозволяє забезпечувати належний рівень безпеки польотів. Крім того, далеко не кожна з найбільш розвинених країн Європи і світу може заявити про досягнення подібного рівня взаємодії цивільних та військових фахівців у цій сфері.
А в тому, що подальша координація цивільних та військових фахівців у сфері організації повітряного руху має розвиватись саме в рамках діючої системи, переконані і генеральний директор Украероруху Юрій Чередніченко, й начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Володимир Замана, які нещодавно провели в Украерорусі робочу зустріч. Ця зустріч відбулась також за участю заступника начальника Генерального Штабу Збройних Сил генерал-лейтенанта Юрія Думанського, начальника 2-го департаменту розвідки Збройних Сил генерал-лейтенанта Олександра Метелапа та нового командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майора Юрія Байдака.
Показовим можна вважати той факт, що командувачем Повітряних Сил Збройних Сил України в червні цього року призначений генерал-майор Юрій Байдак, який  понад п’ять років обіймав посаду начальника Украероцентру. Тож як фахівець високого класу, який знається на практиці організації і використання повітряного простору, Юрій Байдак, без сумніву, сприятиме підвищенню ефективності взаємодії цивільних та військових фахівців та діяльності ОЦВС в цілому. А новопризначений начальник Украероцентру генерал-майор Олександр Волков зможе, з урахуванням попередніх досягнень підрозділів ОЦВС, зробити свій внесок у подальший розвиток системи, щоб вивести її на новий рівень ефективності.  
«Вже тринадцять років ОЦВС успішно справляється зі своїми завданнями, основне з яких — планування й регулювання діяльності у сфері використання повітряного простору України. Це надзвичайно важливо для функціонування національної аеронавігаційної системи, — сказав Юрій Чередніченко, генеральний директор Украероруху. — Слід також зауважити, що забезпечення Украерорухом ефективності та безпеки повітряного руху в період проведення в Україні Євро-2012 стало можливим, у першу чергу, саме завдяки скоординованій роботі підрозділів ОЦВС та високому професіоналізму їх фахівців. Таким чином нам вдалося достойно підтвердити імідж України як авіаційної держави».
За його словами, подальший розвиток ОЦВС у сучасному вимірі вимагає від усіх задіяних у цій справі фахівців спрямування чималих зусиль на подальше вдосконалення законодавчого забезпечення цивільно-військової координації, а також на вирішення низки інших непростих питань, без чого неможливий подальший розвиток. «Переконаний, що цьому сприятимуть і воля всіх сторін, від яких залежить прийняття важливих рішень, і фаховий рівень, працездатність та розважливість тих, хто сьогодні працює в підрозділах ОЦВС»,  — сказав він.
 
Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация