Кривой Рог новости
Дніпропетровська художниця пише картини декоративною косметикою
29.06.2011 09:58 | Культура

Дніпропетровська художниця пише картини декоративною косметикою

Молода дніпропетровська художниця Ксенія Федорченко вирішила ігнорувати масло і гуаш і почала писати картини пудрою, косметичними тінями, помадою і навіть. пінкою для гоління. Як розповіла «Сегодня» арт-новатор, вперше вона завдала декоративну косметику на полотно просто з потреби, а потім настільки перейнялася цією ідеєю, що ось уже десять років практично не визнає інші матеріали.

«З'явилася ідея намалювати картину, натхнення нахлинуло, а під рукою не було нічого крім косметики. Я накидала з її допомогою ескіз і зрозуміла, що працювати тінями і помадою не тільки швидко і захоплююче, але ще й дає оригінальний результат - ні на кого не схожий стиль », - згадує дівчина. З тих пір вона вже встигла намалювати понад 400 картин (портрети та пейзажі), які в народі прозвали макіяжем на полотні.

Для роботи Ксенія використовує недорогу косметику, куплену на столиках розпродажі в магазинах. За її словами, ціна косметичних засобів не впливає на якість малюнка. «Робити портрети досить легко, адже використовуєш всі засоби, якими ти в житті малюєш своє обличчя, - жартує художниця. - Візьмемо, приміром, картину «Перша дружина султана». Шкіра жінки вийшла дуже схожою на справжню, тому що я намалювала її змішанням тонального крему з рожевою помадою. Волосся зазвичай малюю за допомогою брасматіка, але тут ще додала китайську туш для малювання, так як копиця волосся у жінки дуже густа і брасматіка просто не вистачило б. Губи - помадою, а костюм повністю зроблений тінями ».

У хід у Ксенії йде практично все. Так, на тій же дружині султана гронами висять «дорогоцінні» намиста, зроблені з журнальних вирізок. А ось пінку для гоління дівчина використовує, як фон для картин. «Виходить ефект застиглого мила з бульбашками, що створює незвичайний рельєф», - поділилася з нами секретом майстерності Ксенія.

Як правило, всі мазки на полотно вона завдає пальцями, а для дрібних деталей використовує кисті або ватяні палички. В результаті такої чисто жіночої техніки картина народжується за якихось півтора-дві години. «Тіні добре вбираються в полотно, плюс зверху я наношу тонкий шар клею, так що навіть при великому бажанні стерти намальоване не вийде, а зберігатися такі картини можуть скільки завгодно», - запевняє художниця.

 

Картини, написані тінями, справили фурор в Одесі. «У 2009 році я виставляла свої роботи в Музеї сучасного мистецтва. Тоді ж я продала свої перші чотири картини. І там же громадянин Туреччини попросив намалювати його кішку. За кожну картину я отримала по $ 100. Для мене тоді це були шалені гроші », - згадує Ксенія, хоча зараз її роботи коштують стільки ж. Побачити картини художниці в Дніпрі можна в арт-центрі «Квартира», на пл. Червона, 3, кв. 1, вхід вільний.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация