Кривой Рог новости
З 1 липня почнуть свою роботу приймальні комісії
29.06.2011 16:53 | Образование

З 1 липня почнуть свою роботу приймальні комісії

З 1 липня - за два тижні до закінчення терміну видачі сертифікатів ЗНО - в Україну офіційно стартує "вступна кампанія". Що робити абітурієнтові в першу чергу і як максимально ефективно організувати подачу документів? Корисні поради з цього приводу - від фахівців управління науки і освіти виконкому міськради Кривого Рогу.

На думку фахівців, простіше всіх буде тим абітурієнтам, яким при вступі в обраний вуз не потрібно проходити додаткових перевірок у вигляді творчих конкурсів або університетських вступних іспитів. Вони зможуть подавати документи до ВНЗ протягом усього місяця, аж до 31-го липня.

Якщо ж умови вступу на спеціальність передбачають проведення творчого конкурсу, то абітурієнтам доведеться поспішити: для них подача документів закінчується 17 липня. Згідно термінів проведення вступної компанії, опублікованим на сайті Міносвіти, творчі конкурси почнуться вже 10 липня і триватимуть до 31-го. Причому проходити вони можуть у кілька сесій - на розсуд ВНЗ.

Ще одна категорія абітурієнтів, яким варто поквапитися з подачею документів, - ті, кому належить скласти університетський іспит. У цьому випадку документи потрібно подати до 22-го числа включно. З іспитами само, як і в попередньому випадку, слід впоратися до 31 липня.

Пакет документів, який абітурієнтам потрібно "вручити" приймальної комісії, по суті стандартний. Це перш за все заяву про вступ із зазначенням напряму підготовки або спеціальності, а також обраної форми навчання. Далі йде шкільний атестат або інший відповідний документ, плюс додаток до нього, а також сертифікат ЗНО. Крім того, знадобляться медична довідка за формою «086-О» і шість кольорових фотографій 3х4. Хоча в окремих випадках ВНЗ можуть запитати додаткові документи.

Враховуючи, що в цілому майбутній студент може подати 15 заявок на вступ - у 5 різних вузів на 3 напрямки в кожному, - то замість зазначених документів можуть бути подані і копії. Однак копії повинні бути завірені членами приймальної комісії після звірення з оригіналами, так що останні теж потрібно мати при собі. Крім того, знадобиться паспорт, свідоцтво про народження або інший документ, що засвідчує особу і громадянство.

Головне ж, упевнені фахівці управління освіти - зберігати чітку послідовність, продуманість і організацію в діях, і зрозуміло, спокій.

Добавить коментарий
Похожие новости
Студентські стипендії зростуть
29.08.2012 16:06 | Образование
Студентські стипендії зростуть
Кіровоградські кадети
29.08.2012 15:57 | Образование
Кіровоградські кадети
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация