Кривой Рог новости
Агітатори КПУ відмовилися пояснити причини збору даних виборців
24.07.2012 10:29 | Власть

Агітатори КПУ відмовилися пояснити причини збору даних виборців

Кіровоградські активісти Комуністичної партії України проводять так званий «Народний референдум» — опитування громадян стосовно відношення до тих чи інших сфер державного функціонування (медицина, освіта, економіка та політика). Опитування проходить в агітаційних наметах у вигляді анкетування — українці мають відповісти на дев’ять питань та вказати свої персональні дані: ПІБ, адресу проживання та інші контактні дані.

На питання про мету збору персональних даних активісти відповіли, що партія створює свою базу прихильників. На закономірне питання про шляхи використання бази активісти не відповіли, відмовившись і від попередньої заяви.

Згідно Закону України «Про захист персональних даних» збір, обробка та передача персональних даних третім особам без згоди суб’єкта персональних даних розцінюється як незаконна діяльність, окрім випадків визначених законодавством «і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини» (ст. 14 п. 2 ЗУ «Про захист персональних даних»). Виборці мають законне право не вказувати свої персональні дані та вимагати інформування про мету їх збору та спосіб використання.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация