Кривой Рог новости
Соціальний магазин як прикриття
24.07.2012 11:13 | Общество

Соціальний магазин як прикриття

Голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Ларін два роки назад  ініціював обласний проект «Купуй Кіровоградське, будь патріотом Кіровоградщини». В рамках цього проекту увага керівництва була направлена на роботу існуючих та створення нових соціальних крамниць, де малозабезпечені верстви населення могли б придбати товари зі знижкою.

З жовтня 2010 року в області було відкрито 11 соціальних продуктових крамниць, один соціальний магазин меблів, виведено на маршрут області пересувні «соціальні крамниці».

З наближенням виборів, інформація про користь соціальних магазинів та досягнення обласної влади щодо виконання соціальних ініціатив Президента України заполонила місцеві ЗМІ. Від дешевих продуктів та меблів до соціальних крамниць на колесах та безкоштовних телетюнерів. Вихваляють дії влади провладні ЗМІ словами про те, що кожна сім’я зможе зекономити на продуктах до ста гривень на місяць.

У регіональному виданні «Кіровоградська правда» стосовно роботи показової соціальної крамниці у місті Кіровоград на площі Богдана Хмельницького було опубліковано статті на основі протилежних фактів. Приводом для таких публікацій став анонімний дзвінок-скарга до редакції видання, у якому місцевий пенсіонер висловлював обурення тим, що в сусідніх супермаркетах ціни нижчі за «соціальні», та й відпускаються товари без лімітів та анкет.

Задля перевірки достовірності наданої інформації спостерігач Громадянської мережі ОПОРА порівняв ціни на ряд продуктів однієї марки у соціальній крамниці та найближчих маркетів АТБ та «Фуршет». Були порівняні ціни на одні й ті ж товари: масло «Тульчинка № 1», сир «Простоквашино» 5 % та найдешевші рослинна олія та цукор різних марок:

Можемо відзначити, що ціни, якщо й менші, то переважно незначно. А в окремих випадках — вони дійсно дещо вищі, аніж у сусідніх торгівельних точках.

Окрім вищезазначеного, соціальний проект від влади має ще ряд недоліків: щоб придбати дешевий цукор потрібно вистояти чергу у близько 50 осіб, далі слідує процедура оформлення соціальної карти і, на завершення, — одна особа може придбати лімітовану кількість дешевого продукту на тиждень.

Варто окремо зупинитись на оформленні соцкарток, заради яких покупець вносить свої персональні дані у спеціальну анкету: ПІБ, дату народження, адресу та телефонний номер. Задля чого це робиться? За номером телефону «гарячої лінії» Сергія Ларіна (голови Кіровоградської ОДА) на це питання відповіли таким чином: оформлення соціальних карток із зазначенням персональних даних покупця необхідне для запобігання спекуляції — перепродажу за вищими цінами.

Окрему увагу слід приділити примітці у кінці анкети: «Згідно ЗУ «Про захист персональних даних» своїм підписом даю згоду на збір та обробку своїх персональних даних, вказаних в цій анкеті, в тому числі на передачу їх третім особам».

Це є одним із способів здійснення перепису малозабезпечених громадян. А відтак, «Єдина команда» Сергія Ларіна отримує в свої руки базу даних кіровоградців, які є сприйнятливими до політичних маніпуляцій. Проте як саме скористаються базою персональних даних «благодійники» від Партії регіонів невідомо.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация