Кривой Рог новости
25.07.2012 11:42 | Технологии

Донецька залізниця вживає додаткових заходів безпеки

Через значне підвищення температури в Україні Донецька залізниця вживає різноманітні додаткові заходи для забезпечення безпеки руху залізничного транспорту. Це пов’язано з фізичними процесами, що відбуваються у рейках при їх нагріванні. На всіх ділянках діють пости безпеки, що фіксують температуру рейок, а дані передаються колійним бригадам. Організовано цілодобове чергування аварійних бригад, укомплектованих всім необхідним інвентарем.

Колія кожного дня піддається температурним і динамічним впливам. Висока температура повітря відноситься до несприятливих факторів, що негативно позначається на стані залізничної колії та контактної мережі. Під впливом аномально високих або низьких температур змінюється стан верхньої будови колії, зокрема рейок і стикових накладок. Коли температура повітря значно підвищується, метал, з якого виготовлені рейки, розширюється. Це може деформувати колію і таким чином загрожувати безпеці руху.

Наразі проводиться посилена перевірка стану залізничного полотна. Зокрема, працівники колійного господарства залізниці організували щоденні додаткові обходи колій, під час яких досвідчені фахівці за допомогою колієвимірювальних і дефектоскопічних приладів перевіряють стан рейкошпальної  решітки та зазори в стиках рейок. Начальники дистанцій колії зобов’язані особисто контролювати стан колії.

У всіх депо проводяться інструктажі з локомотивними бригадами щодо посилення пильності під час поїздки.

Виміри температури рейок у період найбільш високих температур проводяться щогодини. У спекотні літні дні на деяких ділянках Донецької залізниці рейки залізничного полотна розігріваються понад 50°С. 23 липня поблизу станції Луганськ температура рейок досягла 56°С. Рекордна температура +63°С була зафіксована торік у Попаснянському районі.

Колійники, що працюють на відкритому повітрі, забезпечуються спецодягом, головними уборами та питною водою. На місці проведення ремонту колії обов’язково присутній медичний працівник. Роботи з поточного утримання колії проводяться у нічний і ранковий час.

Висока температура вимагає зміни умов експлуатації залізниці з тим, щоб забезпечити необхідний рівень безпеки. За правилами експлуатації залізниці, якщо температура рейок понад 50 °С, то швидкість руху поїздів обмежується.

До речі, швидкість руху залізницею визначається не можливостями локомотива, а саме станом колії.

 

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация