Кривой Рог новости
Якісний чай поліпшує здоров'я
25.07.2012 12:36 | Здоровье

Якісний чай поліпшує здоров'я

    Чай вгамовує не тільки спрагу, але й голов (у монгольських народів у чай ​​додають вершкове масло і сіль, а потім збивають),також він знімає втому і підбадьорить, позбавляє від стресів, допомагає переварюванню жирної їжі, виведе з організму отрути і, звичайно, продовжить життя. Не спроста в Китаї та Японії так багато довгожителів.

   Без усякого сумніву, смак чаю, в першу чергу, залежить від сухої заварки, тобто від ламких листків, що пройшли спеціальну обробку. Існує кілька критеріїв для визначення якості сухої заварки.

1. Колір чаю. У більшості чорних чаїв в ідеалі колір листочків майже чорний, у зелених — зелений або зелено-білий. Наприклад, коричнево-бурий «іржавий» колір сухого чорного чаю — показник середньої якості і навіть нижче. Для чорного чаю також неприпустимий сірий колір сухих чаїнок. Побуріння зелених листків — взагалі брак.

2. Блиск чаю. Для сухих чаїнок високоякісного чорного чаю характерна «іскра» — неяскравий відблиск, перелив. Якщо чай тьмяний — це показник середньої і поганої якості.

3. Однорідність сировини. В ідеалі в хорошому чаї всі чаїнки повинні бути приблизно однієї величини, а їх розмір повинен відповідати міжнародному стандарту. У суху заварку середньої та поганої якості часто потрапляє багато пилу і дрібніших чаїнок.

4. Скрученість чаїнок. Чим сильніше скручені чаїнки, тим якісніше проходила ферментація і тим якісніший сам чай. Завиті в штопор чаїнки на жаргоні називаються «дротяними». Це довгі тонкі кручені чаїнки, характерні для якісного крупнолистового чаю. До речі, сумлінні виробники чаю роблять в упаковці прозоре віконце, щоб можна було оцінити його колір і скрученість.

5. Ступінь сухості чаю. Якісно виготовлений чай повинен мати у своєму складі приблизно 3-6% вологи. Вважається, що чим більше вологи в чаї, тим гірша його якість. При вологості близько 20% чай пліснявіє і стає отруйним. Якщо чай пересушений, він стає занадто ламким. Для перевірки сухості візьміть кілька чаїнок і розітріть їх між пальцями. Якщо вони з легкістю перетворюються на пил, це погано. Часто буває, що чай не просто пересушений, а спалений. Це легко можна визначити за запахом.

6. Запах чаю. Обраний вами якісний чай повинен бути правильно упакований і мати приємний чайний аромат. В принципі кожен різновид чаю має свій характерний запах. Наприклад, зелений чай — «трав’яний» або «гіркий», чорний — «смолисто-квітковий» або «солодкий». Хоча тут все не так просто, оскільки є багато сортових відтінків. Тому завжди простіше визначити неправильний запах.

      Запам’ятайте, що нормальний чай ніколи не повинен пахнути чимось паленим. Це фабричний брак. Коли  чай пахне бензином, косметикою, рибою, котячим кормом та ін., це — показник неправильного зберігання і поганої упаковки.

 

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация