Кривой Рог новости
Україна проти Януковича
26.07.2012 17:31 | Власть

Україна проти Януковича

Об'єднана опозиція «Батьківщина» оголосила про початок акції «Україна проти Януковича». У її межах в усіх куточках країни почався збір підписів під позовом проти чинного президента. Його звинувачують у багаторазовому порушенні Конституції Україні.

У понеділок, 16 липня, опозиціонери оголосили про початок безстрокової акції «Україна проти Януковича», яка, по суті, є повномасштабною кампанією щодо відсторонення чинного президента від посади. Голова Ради Об'єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк подав позов до Вищого адміністративного суду проти президента Януковича, звинувативши його в узурпації влади і багаторазовому порушенні Конституції.

Коли Віктор Федорович захоче поностальгувати про часи легендарного «покращення», автор би радив йому пробігти очима по сторінках цього документа — на чотирьох аркушах докладних обвинувачень на його адресу жваво постають перед очима найяскравіші моменти його діяльності.

Два з половиною роки, наділений безпрецедентними для нашої країни повноваженнями, Віктор Янукович проводив в Україні свою політику, володіючи кредитом довіри або, іншими словами, часом розкидати каміння.

Перший важкий камінь, пам'ятається, влучив у підприємців — ухвалений президентською партією у Верховній Раді та підписаний Януковичем Податковий кодекс посилив податковий тиск на середній та малий бізнес і змусив багатьох закрити свої підприємства і відправитися на біржу праці.

Ще камінь — для жінок пенсійного віку. Основними складовими Пенсійної реформи, закон про яку підписав президент, стали підвищення пенсійного віку і мінімального стажу для призначення пенсії.

Потім президент Янукович підписав ряд законодавчих актів, які позбавили законних соціальних виплат афганців, чорнобильців та інші незахищені категорії громадян. Такого навіть навмисно не придумаєш — гарант Конституції позбавив гарантованих Конституцією виплат.

Але, як відомо, настає час збирати каміння. І цим зайнялася Об'єднана опозиція, запропонувавши всім охочим приєднатися до позову проти президента Януковича в якості третьої особи. А подібних прикладів, як вищевикладені, в позові опозиції ще з добрий десяток.

У всіх обласних і районних центрах України працюють інформаційні намети, де кожен може приєднатися до позову проти президента. Для цього потрібно буде заповнити заяву про вступ у справу і договір про надання безоплатної правової допомоги. Про це повідомили на прес-конференції в Києві 16 липня представники Об'єднаної опозиції.

«Настав час переходити від оборони до наступу проти цієї реальної небезпеки для України, — заявив керівник Центрального виборчого штабу Об'єднаної опозиції «Батьківщина» Олександр Турчинов. — Мета акції — зупинити антиукраїнський наступ, припинити повноваження президента Януковича. Так, це буде не за один день, але це завдання буде виконано».

Опозиція внесла до парламенту закон України про порядок імпічменту президента України, проте для того, щоб відбулася ця процедура, необхідні вагомі юридичні підстави. Позов до ВАСУ, за словами Арсенія Яценюка, є першим етапом у фактичному звинуваченні президента Януковича в тому, що він діяв усупереч Конституції та інтересам українського народу.

Голова Ради Об'єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк зазначив, що цей позов також ляже в основу діяльності слідчої парламентської комісії з імпічменту президента, яка буде створена демократичною більшістю в парламенті нового скликання. «Після виборів Янукович втратить контроль над Верховною Радою, а демократичні сили, які отримають 226 голосів у новому парламенті, створять спеціальну комісію з імпічменту президента Януковича», — підкреслив Арсеній Яценюк.

Олександр Турчинов додав, що «сьогодні настав час, коли повинен початися процес «народ України проти Януковича».

Про те, що «час приходить», почасти може свідчити кількість протестів у країні, яка, незважаючи на період відпусток, стала рекордною в останній місяць. І хто знає — можливо, українцям вже недостатньо просто висловлювати претензії до влади і вони готові підтримати опозицію, тобто висунути обгрунтовані обвинувачення владі та судити її за порушення закону.

 

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация