Кривой Рог новости
Українські фахівці автоматизують систему керування
26.07.2012 17:35 | Технологии

Українські фахівці автоматизують систему керування

З того моменту, як Україна  стала незалежною, перед залізничниками виникла необхідність створити національну систему автоматизації перевізних процесів. Про це розповів перший заступник начальника Головного управління інформаційних технологій Укрзалізниці Віктор Мішечкін.

«Питання автоматизації перевізних процесів українським спеціалістам довелось вирішувати самостійно. Потреба в автоматизованій системі була значною, адже ми не мали змоги контролювати  перевізні процеси. У перші роки незалежності українські залізничники не мали технічної можливості контролювати усі виробничі та господарські операції, ми платили за міждержавними розрахунками, не маючи змоги перевірити їх достовірності»,— розповів Віктор Мішечкін.

Однак вже у 90-х роках на усіх шести залізницях України була впроваджена унікальна на ті часи автоматична система оперативного управління перевезеннями (АСОУП). Але на початку 2000-х років постало питання про необхідність заміни її, так як система морально застаріла, а вимоги до її розвитку з боку залізничників зростали.

«Власниками системи АСОУП були розробники, які перебували в Росії і для них інтереси залізничного транспорту України були на другому плані. Тож було прийнято рішення про створення національної української автоматичної системи управління вантажними перевезеннями (АСК ВП УЗ), — розповідає Віктор Мішечкін. — У березні 2007 року на усіх залізницях було завершено впровадження автоматизованої системи управління вантажними перевезеннями — АСК ВП УЗ. Усі бази даних, обчислення, плани, розрахунки концентрувались на територіальному рівні — рівні кожної залізниці. Водночас, наявність шести окремих автоматичних систем стримувало впровадження нових технологій в перевізний процес, відсутність уніфікованого єдиного інформаційного майданчику створювало труднощі в обміні даними між дорогами».

Сучасна система управлінських моделей та рішень, логіка розвитку інформаційних технологій та специфіки структурної перебудови залізничного транспорту вимагала від нас нових рішень. Так, у квітні 2011 року Наукова-Технічна Рада Укрзалізниці прийняла рішення щодо впровадження єдиних уніфікованих стандартів в інформаційному забезпеченні діяльності залізничного транспорту. Було прийнято рішення про розробку та перехід на єдину систему управління вантажними перевезеннями — АСК ВП УЗ-Є. До цієї системи були інтегровані усі необхідні прикладні системи та програми, і нарешті у липні 2012 року Укрзалізниця підключила систему до промислової експлуатації на території усієї України». Перехід пройшов без збоїв.

Спеціалісти залізничного транспорту відзначають, що країни пострадянського союзу у процесах автоматизації залізничного транспорту значно випереджують своїх європейських сусідів. Однак Україна і серед країн СНД з введенням Єдиної автоматизованої системи керування перевезеннями займає лідерські позиції. Навіть у наших найближчих сусідів росіян немає такої сучасної та Єдиної системи управління вантажними перевезеннями.

 «Пострадянські країни з точки зору автоматизації залізничного транспорту у вантажних перевезеннях  значно випереджають  європейські. Мені невідомо про існування аналогічних систем управління залізничним транспортом в Європі, адже у них,  на відміну від України,  нема таких вантажопотоків на залізницях, а таким чином — і комерційної потреби в такого роду інноваціях. У США є аналогічні системи і ми при створенні власної системи обмінювались з ними досвідом», — зазначив начальник ДП «Головний інформаційно-обчислювальний центр» Володимир Мурзін.

 

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация