Кривой Рог новости
У Верновніх Раді на порядку денному є проекти постанови про переголосування “мовного” закону
30.07.2012 14:29 | Власть

У Верновніх Раді на порядку денному є проекти постанови про переголосування “мовного” закону

Голова Верховної Ради Володимир Литвин підтвердив, що в парламенті вже зареєстровані проекти постанови по переголосування мовного закону.

Він нагадав, що 157 депутатів, які ініціюють проведення позачергової сесії Верховної Ради, визначилися з порядком денним, яку спікер підписав. За його словами, в цій повістці — проекти постанов про скасування прийнятих раніше парламентом рішень.
«Їх дуже багато, в тому числі і 4 проекти постанови з мовної тематики», — підкреслив він.
Також він має намір звернутися з листом до президента України Віктору Януковичу, щоб розповісти главі держави про ризики, які несе в собі прийнятий парламентом мовний закон.
«Я також зараз працюю над проектом листа до президента з цього приводу, щоб викласти своє бачення ризиків, пов’язаних з цим законом», — повідомив спікер журналістам у м.Новоград-Волинський (Житомирська обл.)
Він підкреслив, що в даному питанні «робить більше, ніж у його силах», і все інше «залежить від того як Верховна Рада поставиться до цієї проблеми».
За словами Литвина, він запропонував внести до прийнятого закону зміни і уточнення, які знімуть напружену громадську реакцію на цей документ.
«Я до закону запропонував згідно ст. 131 Регламенту Верховної Ради внесення змін і уточнень. Якби Верховна Рада розглянула їх і схвально поставилася до них, абсолютна більшість проблем, які викликають нарікання, складну суспільну реакцію, було б знято», — сказав Литвин.
Як повідомлялося, Верховна Рада України 3 липня прийняла ініційований Партією регіонів законопроект “Про засади державної мовної політики». Законопроект зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин в регіонах, де їх чисельність 10% і вище.
Опозиція заявила про масу порушень під час прийняття закону. На наступний день голова Верховної Ради Володимир Литвин і його заступник Микола Томенко подали у відставку. Їхні заяви парламент ще не розглядали.

 

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация