Кривой Рог новости
В Кривому Розі на обліку наркодиспансера перебуває майже 3, 5 тисячи людей
01.07.2011 09:34 | Здоровье

В Кривому Розі на обліку наркодиспансера перебуває майже 3, 5 тисячи людей

Напередодні Міжнародного Дня боротьби зі зловживанням наркотиків та їх незаконним розповсюдженням ситуацію в місті коментувала завідувачка наркологічним диспансерним відділенням № 2 ОКЗ «Психоневрологічний диспансер м. Кривий Ріг» Галина Железняк.

Питання наркозалежності в Кривому Розі, як і по Дніпропетровській області, стоїть гостро.

В даний час на обліку перебуває 3379 чоловік які вживають наркотики, серед них 2242 людини - вживають їх ін'єкційним способом.

Захворюваність по місту становить 2,4 на 10 тисяч населення. Але є тенденція до зниження в порівнянні з минулим роком.

За інформацією Галини Желєзняк в Кривому Розі постійно проводиться робота по боротьбі з незаконним обігом наркотичних речовин. Протягом 2010 та 2011рр. спільно з працівниками ДАІ проводяться рейди із затримання водіїв у стані алкогольного та наркотичного сп'яніння.

Акцентовано увагу на раннє виявлення наркозалежності, особливо серед підлітків та молоді, що є вагомим внеском у зниженні захворюваності.

Профілактична робота починається з дитячого віку. Значна робота по виявленню ранніх ознак наркологічної залежності насамперед лягає на плечі батьків і педагогів.

Наркологічна служба міста спільно з фахівцями охорони здоров'я, комітетом у справах дітей, сім'ї та молоді проводять лекції, бесіди, інформаційні зустрічі, батьківські збори в середніх, спеціальних та вищих навчальних закладах, трудових колективах.

Особливе місце в профілактичних заходах займає сімейне виховання, що повинно викликати негативне ставлення до тютюнопаління, алкоголю та вживання наркотиків. Було досліджено, що 90% наркоманів почали з вживання тютюну ще до 14 років. Цей факт часто призводить до схильності зловживання алкоголем і наркотиками.

У нашому місті з метою раннього виявлення вживання психотропних речовин, за згодою батьків (за заявою) були обстежені лікарями-наркологами учнів шкіл. 330 учнів враховано з дозволу батьків унаслідок вживання тютюну.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация