Кривой Рог новости
За мешканцями харківського зоопарку відтепер може спостерігати онлайн
01.07.2011 09:44 | Экология

За мешканцями харківського зоопарку відтепер може спостерігати онлайн

Відтепер життя пари дикобразів, бізонів і ланей з харківського зоопарку стане доступним для всіх, хто підключений до мережі інтернет.

Онлайн-буття братів наших менших - харківське ноу-хау, кажуть розробники ідеї, але все одно кличуть мешканців міста вживу спілкуватися з тваринами, а не через монітор.

«Ви не уявляєте, як цікаво спостерігати за новонародженими левенятами, тигренятами та й за усіма малюками в нашому зоопарку, - ділиться секретом начальник архітектурного відділу Харківського зоопарку Геннадій Ананьєв. - Поділюся моїм спостереженням: гривастих барани зустрічають і проводжають сонце по-особливому. Напевно, жодна людина, крім співробітників зоопарку, не бачив, як ці парнокопитні шикуються на пагорбі і дивляться вгору, поки сонце викочується з-за обрію. Картина зачаровує! ».

Ще трохи - і ця картина стане надбанням харків'ян: весь зоопарк оповитий дротами, «відеоглаза" оселилися у вольєрах дикобразів, бізонів, ланей і деяких птахів. Тепер «стежити» за ними можна на www.zoo.kharkov.tv. Директор Харківського зоопарку Олексій Григор'єв розповів, що відеоспостереження встановлюється не в певних вольєрах, а по зручності - вздовж від саду Шевченка, де кабелі вже є. На сьогоднішній день в «оселях» тварин встановлено 8 відеокамер, які працюють в тестовому режимі 24 години, з понеділка їх кількість збільшиться втричі.

Самі тварини ні сном ні духом про те, що тепер за ними підглядають. Можливо, вони вже звикли до публічного життя, говорять співробітники зоопарку, тому ніяких зручностей для них бути не може. Але вторгатися в особисте життя звірини вночі точно не будуть: директор не дозволив. «Камери будуть і вночі працювати, але ні про яку підсвічуванню і мови бути не може. Звірі, як і люди, повинні відпочивати », - пояснює Григор'єв.

За словами Геннадія Ананьєва, в Україні такого ще не було. Підрядник - відомий в Харкові провайдер - взяв всі витрати на себе: за договором з мерією вони і камери закупили, тепер їх монтують, потім будуть обслуговувати. Три види камер - видові, службові та охоронні - зроблять життя тварин не тільки зрозуміліше, але і безпечніше (крадіжок, подібних листопадової 2008-го, більше не буде: тоді зловмисники винесли рись, а пізніше - мабуть, злякавшись відповідальності, підкинули її назад. - Авт.). Допоможуть «очі» і людям. «Вольєр слона побудований так, що маленька дитина може з легкістю проскочити туди. До того ж тварина може вдарити когось бивнями. Тому службова камера буде охоплювати житло слона уздовж огорожі », - консультує бригадир Сергій. Так звані охоронні камери встановлять по всьому периметру зоопарку і на касах. Так що, порушники, бережіться!

Спостерігати за улюбленцями зможуть з дому і юні натуралісти, причому безкоштовно - заради науки. «Робота Будинку юннатів неможлива без постійного спостереження за звірами. А з відеокамерами ми зможемо працювати дистанційно, в будь-якому зручному місці. Швидше б кішок і мавп «підключили». Вони, мабуть, найцікавіші для мене », - говорить 9-річний юннат Сергій Комаркін.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация