Кривой Рог новости
Одеський порт придбає три перевантажувачі
02.08.2012 12:02 | Власть

Одеський порт придбає три перевантажувачі

Вчора року в конференц-залі Одеського морського торговельного порту було підписано контракт на придбання трьох контейнерних перевантажувачів класу «супер постпанамакс» для глибоководного контейнерного терміналу «Карантинний мол», який наразі будується у порту. Угода підписана між інвестором терміналу — компанією «ГПК-Україна», — та корпорацією «Лібхерр Контейнер Крейнс ЛТД».

У прес-конференції, організованій з нагоди підписання контракту, взяли участь начальник Одеського порту Юрій Васьков, Почесний президент порту Микола Павлюк, президент «ГПК-Україна» Клаус Шмекер, генеральний директор «ГПК-Україна» Дірк Баттерманн, директор «Лібхерр Контейнер Крейнс ЛТД» Пет О` Лірі, керівник відділу економіки Посольства ФРН в Україні д-р Міхаель Фройденберг, директор з комунікативних зв'язків та зв'язків з громадськістю «ГПК-Україна» Світлана Ярова, Почесний консул ФРН в Одесі Олександр Кіфак.

Як відзначив на прес-конференції директор «Лібхерр Контейнер Крейнс ЛТД» Пет О` Лірі, крани будуть побудовані на заводах корпорації в Ірландії та доставлені в Одеський порт в розібраному вигляді великими вузловими частинами. Збірка на місці проводитиметься за участю українських компаній. «Концерн «Лібхер» співпрацює з Одеським портом з 2001 року. Нова поставка безумовно посилить позиції порту на ринку переробки контейнерних вантажів», — наголосив він.

Начальник Одеського порту Юрій Васьков розповідаючи про перебіг будівельних робіт та поточний стан готовності контейнерного терміналу на Карантинному молі зауважив, що до запланованого часу поставки нових перевантажувачів у порт інфраструктура терміналу вже має бути готова. «Сьогодні на 100% закінчено забивання паль та облаштування шпунтової стінки. До кінця поточного року мають бути завершені роботи по утворенню нової території власне причалу. Паралельно ведеться будівництво хвилелому, який повинен бути закінчений у четвертому кварталі 2013 року. Плануються днопоглиблювальні роботи (завершення — до червня 2013 року). Відтак, до моменту поставки перевантажувачів — липень наступного року — інфраструктура терміналу повинна бути готова», — сказав він. За оцінкою керівника порту, станом на початок серпня поточного року готовність термінальних споруд вже становить 50%.

Нагадаємо, будівництво терміналу «Карантинний мол» є проектом з розширення за рахунок намивних територій існуючого контейнерного терміналу Одеського порту на Карантинному молу. Головна мета проекту – створення глибоководного причалу та складських територій для прийому найбільших контейнеровозів, які заходять у Чорне море.

Будівництво нового терміналу загальною площею 19 га (два робочих причали загальною довжиною 650 м та глибиною 15 м) здійснюють на паритетних засадах Одеський порт та інвестор – оператор існуючого терміналу на Карантинному молу компанія «ГПК-Україна» (дочірня фірма німецького концерну HHLA).

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация