Кривой Рог новости
В Україні закон «Про доступ до публічної інформації» дотримується лише в 50% випадків
01.07.2011 20:03 | Политика

В Україні закон «Про доступ до публічної інформації» дотримується лише в 50% випадків

Представники Дніпропетровської обласної громадсько-політичної студії для молоді сьогодні, 1 липня, оприлюднили результати загальнообласного правового експерименту, ініційованого молоддю, і спрямованого на вивчення того, наскільки ефективно чиновники на місцях виконують Закон України «Про доступ до публічної інформації».

Для цього в усі виконавчі комітети міст Дніпропетровщини були розіслані однаково оформлені запити про надання стандартної інформації з переліку суспільно важливих питань. У першу чергу вони стосувалися розміру бюджету, тарифів і генеральних планів.

Цей експеримент проводився по всій Україні. Всього було розіслано 1026 запитів, тільки на третину з яких були отримані відповіді.

«На Дніпропетровщині листи розсилалися у виконавчі комітети 20 міст області, 4 міста їх проігнорували. Це Апостолове, Верхівцеве, Підгородне і Перещепине, - зазначив глава ДОО ВМГО «Демократичний Альянс» Микита Проданець, - Відповіді прийшли вчасно тільки на 50% запитів ».

Нагадаємо, що Закон України «Про доступ до публічної інформації» набрав чинності 9 травня 2011 року.

«Цей закон можна назвати пілотним проектом, - вважає політолог Кирило Недря, - потрібні додаткові законодавчі акти, необхідно змінити 51 закон та 4 законодавчих акти, щоб він нормально працював. Крім того, в Україні діє закон «Про захист персональних даних», який суперечить цьому закону ».

На сьогоднішній день штраф за ненадання запитуваної інформації в Україні становить лише 820 гривень, тоді як в інших європейських країнах за це передбачена кримінальна відповідальність.

«Цей закон для нашої країни дуже важливий, але роботи ще багато. Ми сподіваємося, що представники громадських організацій та небайдужа молодь підтримають наші дії, спрямовані на вдосконалення цього закону », - зазначив директор Дніпропетровської обласної громадсько-політичної студії для молоді Олександр Шумейко.

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация