Кривой Рог новости
Центральная виборча комісія вносить зміни
03.08.2012 13:35 | Власть

Центральная виборча комісія вносить зміни

Центральна виборча комісія внесла деякі зміни відносно меж одномандатних мажоритарних округів чи виборчих дільниць, які до них входить, а також, виправила ряд технічних неточностей щодо територіальної організації виборів.

Засідання ЦВК від 31 липня розпочалося із фактично двогодинним запізненням, через що частина журналістів його навіть не дочекалася. На початку голова комісії Володимир Шаповал повідомив про присутність усіх членів ЦВК, хоча Михайло Охендовський запізнився та не брав участі у першому голосуванні.
 
Жваву дискусію у членів ЦВК викликало зауваження Жанни Усенко-Чорної про те, що «зміни, які вносяться, порушують строки». Ігор Жиденко також не підтримав проект постанови, мотивуючи свою позицію тим, що після початку виборчого процесу зміна меж виборчих округів недоцільна. В свою чергу, голова ЦВК втрутився в дискусію, зауваживши, що зміни мають виключно технічний характер та необхідні для того, щоб «виправити дурниці, які мали місце». Юрій Донченко візначив, що необхідно виправити неточності в додатках 1-9 (зміна центрів дільничних комісій): «Це питання технічне і не веде за собою зміни кількості виборців. Це остання постанова ЦВК такого характеру». Постанова була прийнята 12 голосами «за», Усенко-Чорна, Жиденко, Швець утримались.
 
Під час доповіді та обговорення питання члени ЦВК не зазначили переліку округів, межі яких зазнали змін, а також не обговорили питання по суті. Тож, з деталями можна було ознайомитися лише з оприлюдненої постанови.
 
Окрім того, розглянувши звернення Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», ЦВК вирішила надати уповноваженому представнику цієї партії додаткову електронну копію бази даних Державного реєстру виборців для здійснення публічного контролю за веденням реєстру.
 
Також Комісія затвердила кошторис видатків на загальну суму 6 млн. 500 тис. гривень на потреби 117 закордонних виборчих дільниць під час підготовки та проведення виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року.
 
На останок ЦВК затвердила Порядок розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України.
 
Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация