Кривой Рог новости
Експерти пророкують крах компанії Apple
01.07.2011 20:34 | Технологии

Експерти пророкують крах компанії Apple

Незважаючи на високі темпи зростання продажів і прибутку, яким могла б позаздрити будь-яка компанія, високому рівню капіталізації і пристойним фінансовим резервам, у формулі успіху Apple присутня пролом, яка може погубити компанію, впевнений експерт Пол Хокман, пише Pocket-lint.

Погубить Apple її закрита екосистема, заявив Хокман, виступаючи на дводенній конференції Forward with Ford 2011 в Дірборні, штат Мічиган, присвяченої найбільш яскравим світовим тенденціям.

Закрита система Apple має на увазі, що магазини додатків (тепер вже і для звичайних комп'ютерів) знаходяться під контролем Apple; в пристроях Apple використовуються операційні системи, які вона сама розробила; для роботи з мобільними пристроями компанія пропонує пропрієтарне ПЗ iTunes і так далі. Хокман, вважає що у такої моделі, як і у будь-який інший закритої системи, немає майбутнього.

«Apple у великій біді, - говорить експерт. - Вона сидить на скринях з грошима, але основою компанії є закрита система. Світ живих організмів і історія показують нам, що закриті системи не виживають ».

Хокман - технічний фахівець з великим досвідом роботи в засобах масової інформації, в даний момент обіймає посаду технічного директора передачі Today телеканалу NBC.

Закритість екосистеми Apple неодноразово піддавалася критиці, наприклад, коли компанія відмовлялася публікувати програми відомих постачальників (наприклад, веб-браузера Opera Mini, який з'явився в App Store з другої спроби), а також заборонила використовувати популярні технології, такі як Adobe Flash, тим самим прагнучи надати ринку зручні для себе контури.

Сама компанія вважає, що саме тотальний контроль Apple над своєю екосистемою і закрита операційна система власної розробки дозволили їй випустити нинішні успішні продукти, подібні iPhone і iPad.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация