Кривой Рог новости
Вже зарегіструвалися перші кандидати
06.08.2012 10:01 | Политика

Вже зарегіструвалися перші кандидати

Засідання ЦВК від 3 серпня 2012 року відбулось за належної уваги ЗМІ та представників кандидатів. Як відзначив голова комісії Володимир Шаповал: «Вперше на ЦВК покладено функції реєтрації кандидатів в одномандатних мажоритарних округах. Можете уявити обсяг роботи. Щодо кількості документів, яка надходить до нас, від початку виборів (30 липня) станом на 9 ранку 3 серпня комісія отримала 764 заяви з відповідними документам до мажоритарних округів, надійшли документи 214 кандидатів включених до виборчого списку, зокрема, від комуністів в багатоманадатному окрузі. Процес подачі докмуентів є безперервним і сьогодні починається реєстарція та відповідна робота щодо цього питання». Завершиться прийом документів від охочих скористатися пасивним виборчим правом за 75 днів до дня голосування, тобто, 13 серпня.

Члени комісії розглянули 16 питань порядку денного, серед яких реєстрація списку кандидатів в багатомандатному загальнодержавному та одномандатних мажоритарних виборчих округах від Комуністичної партії України і ще 10 політичних об’єднань. Крім того, комісія розчала процес реєстрації самовисуванців, зі значного списку бажаючих, відмову отримав лише один потенційний кандидат у зв’язку з неналежним чином підготовленими документами. Крім того, Андрій Магера, заступник голови комісії зазначив, що дані кандидати перевіряються у консульських службах, чи пенетеціарних установах на предмет відповідності подань вимогам законодавства. Зокрема, чи проживав кандидат останні 5 років в Україні, або ж чи не має непогашених судимостей. Як виявилось, один з кандидатів на прізвище Лазарович перебуває на консульському обліку в Нью-Йорку ще 1995 року, але, насправді, мешкає більш ніж 5 років в межах України. Тому данна помилка, зі слів Андрія Магери, виправлена завдяки точності даним Державного ресєтру виборців, тож гроші держави не дарма пішли на нову систему обліку виборців.

Засідання відбулося за участі всіх членів комісії та з дотриманням необхідних процедур. Цікавим фактом є те, що всі без винятку питання порядку денного підтримувалися членами комісії одноголосно. Прізвище 219 кандидатів за списком партії та в кожному з 225 мажоритарних округах зачитав член ЦВК та доповідач щодо перших трьох питань Юрій Донченко. Представником КПУ в ЦВК з правом дорадчого голосу затверджено Герасименка Євгена Станіславовича. Як зазначив голова ЦВК Володимир Шаповал: «Я відчуваю, що проголосовано одноголосно».

Цікавою є синхронізація висування в округах з боку окрумих малих партій, зокрема, “Молодіжної партії України” та політичної сили «Народна ініціатива».

Під час виступів членів ЦВК щодо кандидатів-самовисуванців в мажоритарних округах, Володимир Шаповал наголосив, що доповіді підготовлені кураторами регіонів. Тож, важливою з точки зору організації процесу є не тільки дані щодо перших зареєстрвоаних мажоритарників, а й того, хто персонально координуватиме діяльність ЦВК у окремих областях:

Одному з заявників, Ковалевичу Ігорю відмовлено в реєстрації. Секретар комісії Лукаш Тетяна повідомила, що громадянин Ковалевич в заяві про висування не зазначив дату, час проживання в Україні та партійну приналежність. ЦВК одноголосно прийняла рішення щодо повернення грошової застави заявникові, постанова з  відповідним рішенням буде надіслана йому протягом 3-х днів.

Останнім питанням порядку денного стало рішення щодо реєстрації 39 спостерігачів Європейської мережі моніторингу за виборами (ENEMO). ЦВК одноголосно підтримала Юлію Швець щодо надання права організації розпочати моніторинг в якості міжнародних спостерігачів.

До речі, сьогодні ж ОПОРА подала клопотання щодо підтвердження права організації на громадське спостереження в статусі суб’єкту виборчого процесу. Серед іншого, організація звернулася до ЦВК з проханням зареєструвати перших 37 спостерігачів, які працюватимуть на національному рівні. Відповідно до чинного ЗУ «Про вибори народних депутатів України» громадські спостерігачів індивідуально реєструють в ОВК, які, втім, будуть сформовані лише за 60 днів до дня голосування, тому перші 30 днів виборчого процесу 251 громадський активіст працюватиме в якості журналістів. Для ефективного забезпечення моніторингу ОПОРА вбачає за необхідне зареєструвати завчасно тих представників організації, які працюватимуть не тільки в округах, а й адмініструватимуть процес забезпечення моніторингу на національному рівні. Відповідь від ЦВК ОПОРА сподівається отримати протягом 5 робочих днів.

 

 

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация