Кривой Рог новости
З Чорного моря дістали старовинний якір
07.08.2012 10:03 | Общество

З Чорного моря дістали старовинний якір

Працівники Іллічівського морського торгового порту підняли з чорноморського дна якір, якому, як оцінюють фахівці фахівців, не менше сотні років.

Знахідку виявив у липні цього року дайвер-краєзнавець Віктор Колобов. Якір знаходився на малій глибині в прибережній зоні садового товариства «Ветеран» та перешкоджав руху прогулянкових катерів.

Міським головою, спільно зі Службою цивільного захисту Іллічівська головного територіального управління МНС в Одеській області було прийнято рішення провести операцію з вилучення якоря. На прохання адміністрації міста, практичне виконання робіт взяв на себе Іллічівський морський торговельний порт. Науковим консультантом робіт виступив доктор історичних наук Ігор Сапожников. Для виконання підйомних робіт Іллічівським портом було задіяно буксир «Бригадир» та Плавкран СПК 90 вантажопідйомністю 100 тонн.

«Після розчищення на Іллічівському судноремонтному заводі на якорі не виявлено якогось заводського клейма, що не дозволяє поки що точно датувати цю неординарну знахідку. Але судячи з конструктивних особливостей, можна припустити, що її вік може складати орієнтовно від 160 до 100 років», — прокоментував знахідку науковий консультант робіт Ігор Сапожников.

Планується, що якір «адміралтейського типу» довжиною 4 м., шириною 3 м. та вагою близько 5 тонн буде ретельно вивчено та тимчасово виставлено на загальний огляд городян у Приморському парку Іллічівська. Після завершення будівельних робіт, передбачається, що якір буде встановлений на оглядовому майданчику нових міських сходів.

 

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация