Кривой Рог новости
5 мільйонів українців працюють без офіційного працевлаштування
02.07.2011 12:01 | Экономика

5 мільйонів українців працюють без офіційного працевлаштування

Віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко заявив, коментуючи результати дослідження Світового банку по тіньової зайнятості, згідно з якими майже 5 млн. працездатних українців працюють без офіційного оформлення трудових відносин, що ставить Україну на одне з перших місць у світі за обсягами тіньової економіки. Україні вкрай необхідне прийняття нового Трудового кодексу та пакета законів щодо детінізації доходів.

За повідомленнями прес-служби партії «Сильна Україна», на думку Тігіпка, «боротьба з нелегальною зайнятістю і зарплатами в конвертах одними лише адміністративними заходами неефективна». Політик також незабув, що для підвищення рівня легальної зайнятості потрібно застосовувати економічні стимули і вдосконалювати законодавство.

«Більшість порушень у сфері трудових відносин пояснюється надто складними процедурами найму та звільнення, передбаченими чинним Кодексом законів про працю, який був прийнятий ще в радянські часи і сьогодні застарів, - заявив Тігіпко. - Від цього страждають і працівники, які залишаються без майбутньої пенсії, без лікарняних та відпускних, і держава, яка недоотримує значні надходження».

«Ми повинні узаконити тимчасову зайнятість у сільському господарстві і будівництві та лібералізувати ринок праці. Тільки так ми зможемо захистити працівників і підвищити відповідальність роботодавців », - зауважив віце-прем'єр.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация