Кривой Рог новости
Рух комерційного автотранспорту буде контролюватися автоматизованною системою
08.08.2012 13:10 | Технологии

Рух комерційного автотранспорту буде контролюватися автоматизованною системою

Укртрансінспекція зараз працює над удосконаленням системи державного контролю за безпекою перевезень, ставлячи за мету адаптуватиїї до вимог країн Євросоюзу. Зокрема, у планах відомства — мінімізувати втручання інспектора-контролера в процес перевезень. Про це повідомив Голова Державної інспекції України на наземному транспорті Євген Пронченко.

З цих пірпланується впровадити автоматизовану систему контролю транспортних засобів на маршрутах руху без їх зупинки із застосуванням сучасних технологій диспетчерського контролю супутникового позиціонування (GPS).

«На сьогодні така диспетчеризація в якості пілотних проектів працює на міських маршрутах Києва, Донецька, Харкова. Уже ведуться подібні роботи й на міжміських маршрутах, а саме у Львівській, Миколаївській, Херсонській та Харківській областях», — зазначив Євген Пронченко.

Також серед пріоритетних заходів, що сприятимуть підвищенню безпеки на ліцензованому автотранспорті, — отримання Укртрансінспекцією права здійснювати зупинку та затримку комерційних транспортних засобів до сплати фінансових санкцій та усунення правопорушень, а також права складати протоколи про адмінправопорушення.

Крім того, Укртрансінспекція планує облаштувати стаціонарні пункти контролю, придбати спеціалізовані автомобілі для здійснення мобільного державного контролю за забезпеченням безпеки перевезень.

За словами Голови Укртрансінспекції, за подібними схемами здійснення державного контролю за безпекою руху працюють транспортні інспекції європейських країн та країн-учасниць СНД, зокрема, Польща, Росія, Угорщина, Німеччина та Казахстан.

Щоб реалізувати усі запропоновані Укртрансінспекцією заходи буде внесено зміни до нормативно-правової бази, у тому числі до законів України «Про автомобільний транспорт», «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», Кодексу України про адміністративні правопорушення тощо.

 

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация