Кривой Рог новости
Тимошенко та Луценко не можуть балотуватися в народні депутати
09.08.2012 07:42 | Политика

Тимошенко та Луценко не можуть балотуватися в народні депутати

1-й номер виборчого списку від Об'єднаної опозиції Юлія Тимошенко та Юрій Луценко, який йде під номером 5, не матимуть можливості балотуватися на виборах. Про це рішення повідомила член Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна.

У ЦВК дали пояснення, що відсутні правові підстави для їхньої реєстрації у зв'язку з тим, що у цих осіб не погашені судимості.

Член ЦВК Ігор Жиденко заявив, що Тимошенко і Луценко засуджені формально і це рішення не є правовим. «Створені штучні перешкоди для їх участі у виборах. Не приймати їх в список — це те саме, що голосувати проти демократії». Жиденко нагадав, що на президентських виборах за Юлію Тимошенко проголосувало понад 11 млн. виборців.

У першій десятці списку Об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк, Анатолій Гриценко, Олександр Турчинов, В'ячеслав Кириленко, Григорій Немиря, Сергій Соболєв, Борис Тарасюк, Микола Томенко.

На засіданні 6 серпня ЦВК ухвалила рішення виключити 13 осіб із виборчого списку ВО «Батьківщина», які не подали заяви про згоду балотуватися кандидатами у народні депутати України від цієї партії.

Втім, якби Юлію Тимошенко та Юрія Луценка зареєстрували, отримати депутатську недоторканність вони б не змогли з ряду обставин. Так, особі, зареєстрованій народним депутатом України, ЦВК не пізніш як на 7-й день, з дня її реєстрації видає тимчасове посвідчення народного депутата України. Рішення ЦВК про реєстрацію депутата та тимчасове посвідчення народного депутата є підставою для складання особою присяги народного депутата України. Присягу зачитує найстарший за віком народний депутат України перед відкриттям першої сесії новообраної Верховної Ради України, після чого депутати скріплюють присягу своїми підписами під її текстом. Повноваження народного депутата починаються після складення ним присяги на вірність Україні перед Верховною  Радою України з моменту скріплення присяги особистим підписом під її текстом. Не пізніш як на сьомий день після складення народним депутатом України присяги ЦВК видає йому посвідчення народного депутата України та нагрудний знак.

 

 

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация