Кривой Рог новости
На Дніпропетровщині зареєстрований смертельний випадок отруєння грибами
02.07.2011 12:34 | Здоровье

На Дніпропетровщині зареєстрований смертельний випадок отруєння грибами

1 липня Дніпропетровською філією Київського інституту проблем управління імені Горшеніна була проведена прес-конференція «У Дніпропетровській області загинув любитель дикорослих грибів» У прес-конференції взяв участь головний лікар Дніпропетровського обласного центру здоров'я Юрій Корягін.

Юрій Корягін повідомив, що в Дніпропетровську зареєстровано перший смертельний випадок від отруєння грибами. «Погодні умови нинішнього літа сприяють активному росту дикорослих грибів. І скільки б ми не попереджали про їх смертельної небезпеки, люди продовжують збирати гриби в лісопосадках, поруч з дорогами або прямо у себе на городі. У нинішньому році вже зареєстрований перший смертельний випадок від отруєння грибами. 69-річна мешканка Ленінського району Дніпропетровська померла, вживши в їжу, найімовірніше, бліду поганку. Відчувши себе погано, пенсіонерка за допомогою не зверталася. Лише на третій день поганого самопочуття швидку допомогу до жінки викликали сусіди. На жаль, лікарі нічого не змогли зробити, пацієнтка померла», - сказав він.

Юрій Корягін також зазначив, що Дніпропетровська область не є природною зоною для дикорослих грибів, грибниці яких розташовуються дуже близько до верхнього шару грунту, відповідно, вбирають шкідливі токсичні речовини. «Навіть неотруйними дикорослими грибами можна отруїтися. Крім того, у жителів нашого регіону немає традицій збору грибів, наприклад, таких, якими володіють жителі лісових областей. Люди збирають гриби в лісопосадках, близько від дорогах, навіть в городах. Ми радимо не збирати і не вживати в їжу дикорослі гриби. Якщо ж все-таки це сталося і ви відчули нудоту, біль в животі, підвищення температури, терміново викликайте лікаря. Дітям давати гриби категорично заборонено», - сказав він.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация