Кривой Рог новости
Сьогодні Україна відзначає День флоту
03.07.2011 19:54 | Общество

Сьогодні Україна відзначає День флоту

У параді на честь Дня флоту взяли участь 16 кораблів, катерів і судів. Крім кораблів і суден національних ВМС, залучені також 2 кораблі морської охорони Державної прикордонної служби України, рятувальне судно від ДП «Севастопольський морський торговий порт», а також корабель ЧФ РФ.

Голова Держдуми РФ Борис Гризлов разом з українським колегою Володимиром Литвином, міністром оборони України Михайлом Єжелем, командувачами військово-морськими силами України і Чорноморським флотом Росії обійшов на катері українські військові кораблі, збудовані у парадному строю в Севастопольській бухті.

Український флот на святі представляють, зокрема, фрегат «Гетьман Сагайдачний», великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський», кораблі управління «Славутич», «Донбас» морський тральщик «Чернігів», середній десантний корабель «Кіровоград», корвет «Тернопіль» і інші.

Крім кораблів ВМСУ, в параді бере участь великий десантний корабель Чорноморського флоту «Ямал». Севастополь є для Чорноморського флоту Росії головною військовою базою.

«Сьогоднішнє свято - свідчення поваги до людей честі, мужності і братерства, які бережуть Україна, примножують її честь і славу», - сказав спікер Верховної Ради Володимир Литвин, вітаючи українських моряків. Він подякував службовців ВМСУ за те, що вони підтримують «братські відносини з Чорноморським флотом Росії».

Після морського параду Гризлов вручив офіцерські кортики кільком випускникам української Севастопольської військово-морської академії імені Нахімова.

Учасники заходів поклали квіти до Вічного вогню на площі Нахімова біля меморіального комплексу захисникам і визволителям Севастополя від фашистів. Під час церемонії покладання квітів оркестр виконав гімни Росії та Україні, моряки рот почесної варти Чорноморського флоту та українських військово-морських сил пройшли перед меморіалом в єдиному строю.

З 11:00 до 18:00 на причалі Морського вокзалу буде організовано огляд кораблів, озброєння та військової техніки ВМС України почесними гостями та представниками шефських делегацій, жителями і гостями Севастополя.

На кораблях і в частинах ВМС буде проведено День відкритих дверей.

О 19:00 на площі Нахімова пройде урочисте нагородження переможців конкурсу дитячого малюнка, присвяченого Дню флоту України, після чого тут розпочнеться святковий гала-концерт за участю зірок української естради.

О 22:00 над Севастопольською бухтою буде проведено святковий феєрверк.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация