Кривой Рог новости
Шестеро тигренят народилося у амурської тигриці в Ялті
17.08.2012 12:26 | Общество

Шестеро тигренят народилося у амурської тигриці в Ялті

У природному середовищі з тигрячого виводку рідко виживає більше двох кошенят. Тому, щоб не ризикувати життям рідкісних тварин, їх годуванням зайнялися співробітники зоосаду. Тигриця Зара без дитинчат нервується. «Гарчить, лається, але це нормально. Краще зберегти ось зараз малюків, ніж побачити, як вони будуть один за одним вмирати, — каже директор ялтинського зоопарку «Казка» Олег Зубков.

Доглядати за тигренятами — важка праця. Кожні дві години дитинчатам треба давати спеціальну суміш, попередньо помасажувавши животика. «Шестеро — дуже складно, звичайно. На кожного в середньому хвилин 15 йде – туалет, там, гігієна і годування. Якби тигриця годувала сама, вона б не вигодувала шістьох», — стверджує співробітниця зоопарку Оксана Зубкова. Протягом місяця тигренята їстимуть лише молочну суміш. Але вже через рік з’їдатимуть десять кілограмів м’яса щодня і важитимуть понад 350 кілограмів. Амурські — найбільші серед тигрів та найбільш рідкісні.

Через варварське полювання на них популяція майже знищена. «Купка кігтів амурського тигра на ринках Китаю коштує 3 тисячі доларів. У тигра цінне все — від вусів до хвоста, до залоз, не говорячи вже про шкуру, яка цінується на американських ринках в десятки тисяч доларів», — розповів Зубков. За прогнозами вчених, у найближчі 10 років амурські тигри зникнуть із природи взагалі. Тож, зберегти унікальний вид до снаги лише зоопаркам. Із новим поповненням ялтинський зоопарк побив рекорд серед звіринців СНД. Тепер хижа колекція складається з 26 амурських тигрів.

 

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация