Кривой Рог новости
В Чехії штам E. coli виявили в пляшках води
03.07.2011 20:26 | Здоровье

В Чехії штам E. coli виявили в пляшках води

В Чехії в пляшках з негазованою водою Aquila Aqualinea  експерти виявили E.coli.

Державні інспектори розпорядилися негайно вилучити заражену воду з магазинів, а також зобов'язали виробника води поінформувати споживачів про сформовану ситуацію. "Державна сільськогосподарська і продовольча інспекція знайшла при контролі пляшок негазованої води Aquila Aqualinea бактерію E.coli", - сказав Чеському радіо прес-секретар інспекції Міхал Спачіл.

Компанія-виробник води Karlovarske mineralni vody вилучила з обігу 33 000 пляшок і попросила покупців перевірити вже куплену мінеральну воду - на пляшці вказано термін придатності "до 20.05.2012". Державна сільськогосподарська і продовольча інспекція Чехії рекомендує не пити воду з цієї партії.

Нагадаємо, в Європі від кишкової інфекції, викликаної бактерією E.coli, вже загинули більше 50% осіб. Спочатку спалах була зафіксована на півночі Німеччини. Спочатку передбачалося, що переносником небезпечних бактерій є салатні огірки з Іспанії, але це припущення не підтвердилося. Потім фахівці заявили, що джерелом інфекції могла стати ферма в Нижній Саксонії, яка поставляє на ринки країни пророщену сою та інші злаки, використовувані для приготування салатів і других страв.

На початку червня фахівці Європейського центру з контролю і профілактики захворювань (ECDC) повідомили, що причиною захворювань є рідкісний штам E.сoli, що належить до серотипу (варіативності всередині підвидів бактерій або вірусів) 0104: H4. Мутований штам раніше не був відомий, він стійкий до багатьох антибіотиків.

У четвер фахівці ECDC заявили, що заражені бактерією E.coli насіння могли бути завезені в Європу з Єгипту в 2009-2010 роках. Ця інформація пізніше була спростована єгипетським міністерством сільського господарства.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация