Кривой Рог новости
Свобода слова по-депутатськи
20.08.2012 10:25 | Власть

Свобода слова по-депутатськи

Заходячись в Дніпропетровську, після зустрічі з громадою міста мав цікаву і повчальну історію на місцевому державному телебаченні, яка дуже яскраво і досить красновомвно характеризує стан свободи слова в Україні.

Коли я почав готуватись до ефіру, до мене підійшла працівниця телеканалу і повідомила мене, що в своєму ефірі я зобов'язаний дотримуватись Закону України «Про статус народного депутата України», зокрема частини першої статті 18, і, щоб в мене не виникало ніяких питань, враз вручила мені документ з посиланням на закон.

Коли я прочитав текст, в мене очі полізли на лоб. Я спитав працівницю, чи вона переконана, що це витяг із статті закону. Вона довго переконувала мене, що це є закон, який ми як народні депутати і приймали, і тому повинні його виконувати. Вона так щиро в це вірила, що мені не вдалося переконати її у протилежному. Очевидно, вона отримала цей документ від керівництва.

Отже, публікую цей абсурдний документ, який правильніше назвати темником.

Звичайно, в Законі України «Про статус народного депутата України» подібного немає і бути не може. Бо тільки в хворобливій уяві могла виникнути думка, що народний депутат України «не має обговорювати поточну політичну ситуацію, висловлювати свою точку зору з приводу тих, чи інших реформ, перетворень».

Подібну ситуацію я зустрічав в багатьох областях України, виступаючи на державних телеканалах. Але, як правило, це були усні прохання: не згадувати Януковича, не дуже гостро критикувати владу, бо інакше програму «не пустять в ефір». Очевидно, цей темник розіслали на усі державні обласні телерадіокомпанії, але тільки в Дніпропетровську я отримав його на руки.

Робиться це з однією метою: щоб депутати від опозиції могли говорити будь про що: про погоду, футбол, але тільки не про Януковича, бандитську владу, провальні реформи. Бо інакше, ведучий, згідно документу, зобов'язаний направити розмову у «ЗАКОННЕ РУСЛО!».

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация