Кривой Рог новости
В Кривому Розі щодня виявляють двох хворих на туберкульоз
04.07.2011 11:11 | Здоровье

В Кривому Розі щодня виявляють двох хворих на туберкульоз

У Кривому Розі пройшло чергове засідання медичної ради, на якому було розглянуто ситуацію із захворюваністю на туберкульоз та стан надання геріатричної допомоги в Кривому Розі.

Про стан виконання профілактичних оглядів і дотримання інфекційного контролю в лікувально-профілактичних установах доповідала завідуюча диспансерним відділенням № 2 Криворізького протитуберкульозного диспансеру Т. Борачук. Вона повідомила, що реалізація заходів Державної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2010 році дозволила стабілізувати рівень захворюваності та смертності від туберкульозу серед населення Кривого Рогу.

Однак епідемічна ситуація з туберкульозу в місті залишається несприятливою:

- Щодня реєструють два вперше виявлених хворих на туберкульоз;

- Щорічно вперше захворює на туберкульоз до 800 чоловік;

- Вимагає лікування 1,5 тис. осіб з активною формою туберкульозу, з них половина з активним виділенням мікобактерій туберкульозу;

- Одужують лише 50% хворих;

- Значна кількість тяжких хворих та наявність стійких до лікування форм мікобактерії становлять великий резервуар туберкульозної інфекції.

Серед причин несприятливої ​​епідситуації з поширенням туберкульозу фтизіатр назвала поєднання епідемії туберкульозу з поширенням ВІЛ-інфекції, розвиток резистентних форм збудника туберкульозу, екологічний фактор та міграційні процеси.

Захворюваність на туберкульоз за 2010 рік у Кривому Розі - 115,4 на 100 тис. населення (2009 р. - 116,2). За 5 місяців 2011 року вона зменшилася на 12,2% і становить 46,9 (за відповідний період 2009 р. - 53,4) на 100 тис. населення.

На 22% в минулому році зросла захворюваність дітей на туберкульоз. Ця небезпечна тенденція, на жаль, зберігається і в поточному році. (+51,5% В порівнянні з аналогічним періодом минулого року). Найчастіше туберкульоз виникає в неблагополучних сім'ях. Наявність резистентних форм, недостатня імунопрофілактика через відсутність вакцини БЦЖ та нерегулярність поставок ізоніазиду ускладнюють лікування.

Зростання захворюваності серед підлітків (+18,7% за 2010 рік) вдалося подолати: за 5 місяців 2011 року захворюваність підлітків на туберкульоз знизилася на 73%.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация