Кривой Рог новости
У Кривому Розу йде розслідування щодо наявності звалу брухту хімічної бомби
21.08.2012 13:08 | Экология

У Кривому Розу йде розслідування щодо наявності звалу брухту хімічної бомби

Природоохоронна прокуратура Кривого Рогу розслідує справу щодо виявлення десятків тонн брухту так званої хімічної бомби, про яку раніше заявляв убитий активіст-еколог Володимир Гончаренко.

Застарілі промислові теплообмінники вагою в майже 200 тонн з Івано-Франківської області до Кривого Рогу привезли 6 років тому на переплавку. До цього металеве обладнання використовували на небезпечному хімічному виробництві, відтак на Дніпропетровщину потрапило зашлаковане відходами.

У них нині покійний активіст-еколог Володимир Гончаренко виявив гексахлорбензол — дуже небезпечну отруйну речовину. Підрахував: у металобрухті — до 90 тонн отруйного шламу.

Наразі колеги природоохоронця, які продовжують його справу, б'ють на сполох: парами гексахлорбензолу, зазначають, вже отруїлися кілька людей.

Тонни забрудненого металу загрожують здоров'ю тисяч жителів Кривого Рогу, якщо потраплять на переплавку, як заплановано власниками,каже активістка громадського руху «За право громадян на екологічну безпеку» Наталя Кожина.

«Вони ніяк не повинні потрапити на металургійні підприємства. Вперше вони виявились на колишній «Криворіжсталі» і саме там сталась ситуація, коли при спробі розрізання потруїлись люди. Шестеро осіб. Упродовж кількох років ці теплообмінники у нас в Кривому Розі переїжджали з місця на місце. Останній раз вони їх просто везли через все місто. І це в спеку. Це все осипалось. По суті, цей гексахлорбензол уже в Кривому Розі на дорогах валяється», — розповіла Кожина.

Підприємство-власник інформацію про забрудненість свого металобрухту і отруєння людей категорично відкидає. Представник підприємства Ігор Богуш посилається на дані санстанції і показує липневі результати експертизи повітря над майданчиком, де зберігається метал.

Однак незалежні експерти-екологи дані офіційної експертизи ставлять під сумнів. Консультант комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, професор Григорій Шматков пояснює: експертиза повітря біля металобрухту непоказова, адже отрута дає про себе знати при нагріванні.

Крапку у справі так званої хімічної бомби в Кривому Розі мають поставити правоохоронці.

Криворізька природоохоронна прокуратура вже більше місяця проводить перевірку, повідомила речник обласної прокуратури Олександра Сараєва. В офіційних даних йдеться про ймовірні 75 тонн отруйних речовин.

«Експертизи тривалі, довгострокові, їх там призначено багато. Для того, щоб все остаточно перевірити, потрібен час. Санстанція, екологічні органи здійснюють перевірку», — зазначила Сараєва.

Тим часом слідство у справі про вбивство невідомими еколога Володимира Гончаренка, який заявив про заражений метал у Кривому Розі за кілька днів до смерті, досі незавершене. Основна версія слідства - конфлікт через дорожньо-транспортну пригоду. Колеги ж еколога пов'язують вбивство із його громадською роботою.

Нагадаємо, 1 серпня 2012 року дніпропетровський еколог Володимир Гончаренко був побитий невідомими на заміській трасі, 3 серпня він помер у лікарні.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация