Кривой Рог новости
Росія та російські сири
22.08.2012 09:32 | Экономика

Росія та російські сири

Якщо Роспатент задовольнить цю заявку, то Україна, Білорусь та прибалтійські виробники сиру не зможуть виробляти продукцію з такою назвою, або купувати права на її використання. За словами голови правління «Союзмолока» Андрія Даниленка, це одна з форм захисту вітчизняного виробника. «Сьогодні склалася абсурдна ситуація — традиційно російські продукти виробляють в інших державах, а потім завозять до Росії. Сири «російський», «костромський» і «пошехонський» випускають білоруські, українські, прибалтійські і навіть західноєвропейські підприємства. Але, приміром, сир пармезан може виготовлятися тільки в Пармі», — аргументують свою позицію у «Союзмолоці».

У разі реєстрації прав на сирні знаки підприємства, які розташовуються за межами Митного союзу, взагалі не отримають прав на їх використання. Виробники Білорусі і Казахстану могли б їх використати за певних умов, додає представник «Союзмолока». Зі свого боку партнер юридичної фірми Lidings Андрій Зеленін переконаний, що вказані товарні знаки, якщо йдеться саме про словесні позначення, не будуть зареєстровані, оскільки у них відсутня розпізнавальна здатність. Роспатент чітко вказує, що словесний елемент «російський» є таким, що не охороняється ніякими законами. «Теоретично, «Союзмолоко» може спробувати зареєструвати знак, що поєднує в собі назву сиру і своє фірмове найменування, наприклад «Російський Союзмолоко», і запропонувати його членам асоціації. Іншим варіантом було б патентування самої технології виробництва сиру під назвою «російський», але це ще більш складний процес, оскільки можна зіткнутися з інтересами його «винахідників» ще з радянських часів», — додав юрист.

Як відомо, із 7 лютого 2012 року російська сторона запровадила заборону на ввезення до країни сирів деяких українських виробників. 3 квітня міністр економіки Петро Порошенко заявив, що Україна і Росія домовилися про зняття обмежень на експорт сирів українського виробництва на російський ринок.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация