Кривой Рог новости
День державного прапору
23.08.2012 10:39 | Общество

День державного прапору

23 серпня в Україні увосьме відзначають День державного прапора. З цього приводу в багатьох містах відбудеться урочисте підняття синьо-жовтого стягу. Історики говорять, що вперше українці виступили під цим прапором в середині ХІХ століття, а державним прапором України синьо-жовтий став у вересні 1991-го.

Кожна нація зі складу тієї держави тоді визначилася і відкрито заявила про свою окремішність. І це проявлялося також і у національній символіці

Згодом синьо-жовту символіку стали використовувати й на Наддніпрянській Україні, яка входила до складу іншої імперії — Російської. Тут масове використання синьо-жовтих прапорів почалося в 1917 році, після повалення царату.

Голова Українського геральдичного товариства Андрій Гречило зазначає, що Східна і Західна Україна вкладали свій зміст у поєднання синього і жовтого кольорів.

«Тодішні галицькі українці чи русини, як їх тоді писали, взяли за основу символіку періоду Галицько-Волинської держави. Золотий лев, який спинається на скелю у синьому полі, використовувався як національний герб, а кольори з цього герба використовували на прапорі. На Наддніпрянщині ці кольори набули асоціативного сприйняття: блакитне — це небо, а жовте — це хлібна нива», — каже експерт.

За словами Гречила, в роки Перебудови були спроби поєднати радянську та українську національну символіку, проте проекти червоно-синьо-жовтих стягів нікому не сподобалися. Тож, у вересні 1991-го президія Верховної Ради ухвалила рішення про використання синьо-жовтого прапора в протокольних заходах, а офіційно державним прапором України вже у січні 1992 року.

За словами соціолога Євгена Головахи, попри те, що за радянських часів синьо-жовта символіка була під забороною, українці сприйняли її схвально. За його словами, «комуністи ще намагалися якось відстоювати попередні символи, але, коли змінювали символіку, Комуністична партія була взагалі заборонена».

 

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация