Кривой Рог новости
Через дощі Україна втрачає 15-20% врожаю зерна
04.07.2011 14:52 | Экономика

Через дощі Україна втрачає 15-20% врожаю зерна

Як сказала начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко на прес-конференції, гідрометеорологічний центр прогнозує втрати врожаю ранніх зернових 15-20% у Кіровоградській Черкаської, Київської Миколаївській областях.

«На території Кіровоградської, Черкаської, окремих районів Київської, північних областей Миколаївської втрати врожаю зерна можуть досягти 15-20%», - сказала вона.

Вона пояснила, що сформувався в останні 2 тижні над територією центральних областей циклон викликав опади, кількість яких в окремих районах зазначених областей в 3 рази перевищила місячні норми.

Через надмірних опадів, за оцінками метеостанцій, вилягання ранніх хлібів спостерігається на 20% посівних площ, в місцях найбільш інтенсивних опадів - до 40-60%.

Вона зазначила, що припинення діяльності циклону прогнозується до 8-9 липня - початку масового збирання ранніх зернових в центральних областях.

Начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру додала, що в цілому по Україні ранні зернові знаходяться в значно кращому стані, ніж це було на початок червня, коли вони були схильні до впливу посухи.

На питання про те, наскільки зниження врожаю в зазначених областях може вплинути на врожай в цілому по країні, Адаменко допустила, що прогнозований раніше Гідрометцентром обсяг у 42,5-43,5 млн тонн може бути знижений на 1 млн тонн, але більш точний прогноз буде дано 22 липня.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация