Кривой Рог новости
Українці п'ють все більше горілки
29.08.2012 14:46 | Общество

Українці п'ють все більше горілки

За перше півріччя цього року в нашій країні було продано горілки на 20% більше, ніж за такий самий період минулого року, однак скоротилось споживання пива, вина та слабоалкогольних напоїв.

Експерти переконані, що попит на міцне спиртне виріс на тлі зниження рівня життя громадян.

«Як показує світова практика, з проявом кризових явищ в країні падає споживання слабоалкогольної продукції - пива, вина, і росте споживання недорогого міцного алкоголю. Це те, що зараз спостерігається в Україні», — пояснив директор російської дослідницької компанії ЦИФРРА Вадим Дробиз.

В асоціації «Укрпиво» підтвердили, що в січні-червні споживання пива знизилося на 2%. За словами директора асоціації «Виноградарі та винороби України» Сергія Міхалечко, продажі вина взагалі впали на чверть.

«Вино завжди було індикатором фінансового стану населення країни. Якщо в 2007-2008 роках, до світової фінансової кризи, в Україні щорічно споживалося 6-6,5 літрів вина на людину, то нині — близько 3 літрів», — говорить він.

Зі свого боку виробники горілки запевняють, що ріст продажів пов'язаний зі скороченням частки тіньового ринку.

За даними Державної податкової служби, в 2011 році частка нелегальної алкогольної продукції склала близько 20%. Мінфін оцінює її в 40%.

Раніше представники податкової служби оголосили про посилення боротьби з нелегальною продукцією і пообіцяли ліквідувати тіньовий ринок алкоголю вже до кінця 2012 року.

 

 

 

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация