Кривой Рог новости
В Україні рис може здорожчати
05.07.2011 11:51 | Экономика

В Україні рис може здорожчати

Ціни на рис у Таїланді, який є найбільшим у світі експортером даної культури, можуть вирости на 56% після того, як отримала більшість голосів на парламентських виборах партія почне втілювати в життя анонсовані заходи.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Так, новий прем'єр стани Йінглук Шинаватра обіцяє закуповувати у фермерів, які вирощують рис, за цінами, вищими за ринкові.

Згідно з прогнозом 6-ти переробників, експортерів і трейдерів, опитаних агентством, 31 грудня експортна ціна на рис може досягти $ 810/тонна. Власне дослідження агентства показує можливе зростання ціни до $ 750/тонна. Зокрема, протягом наступних 2 місяців ціна на рис може підскочити на $ 100 на тонні до $ 700 / т. Ще 29 червня ціна на рис (клас В) становила $ 519 / т, а після перемоги на виборах піднялася на 7,3%

Україна є залежною від імпорту рису. Саме закордонні поставки покривають дві третини потреби країни в цьому продукті.

На рис з Таїланду доводиться до 30% світового експорту. Цього року країна планує експортувати 10 млн тонн рису з 31 млн тонн світового експорту. До справжнього моменту вже експортовано більше 6,3 млн тонн.

В останні роки основними постачальниками в Україна рису виступали Єгипет, В'єтнам та Пакистан. Але експерти прогнозують, що ці країни підвищать вартість на свою продукцію, спровоковані відповідними діями Таїланду.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация