Кривой Рог новости
В Україні за справність авто тепер буде відповідати його власник
05.07.2011 12:36 | Политика

В Україні за справність авто тепер буде відповідати його власник

Скасування обов'язкового технічного огляду не передбачає додаткових функцій для інспекторів Державтоінспекції та покладає повну відповідальність за стан автомобіля на його власника.

"Ми забрали цю надмірну зарегульованість, яка провокувала порушення", - сказав постійний представник президента в парламенті, депутат фракції Партії регіонів Юрій Мірошниченко журналістам у вівторок, коментуючи прийнятий парламентом закон, який скасовує обов'язковість проходження техогляду автотранспортних засобів.

"Техогляд як вимога ДАІ скасований", - сказав він.

"Вимагати ніхто нічого не буде. Буде застосовано європейський досвід. Ніяких додаткових повноважень працівникам ДАІ цей закон не дає", - підкреслив депутат.

За словами Ю. Мірошниченка, тепер інспектори ДАІ отримають можливість контролювати безпеку дорожнього руху тільки через інструмент контролю, а не через інструмент дозволів.

"Відповідальність за стан автомобіля покладено на власника транспортного засобу, як це діє і зараз", - підкреслив він.

"Жоден водій або власник транспортного засобу не має права виїжджати на дорогу, якщо автомобіль несправний", - сказав Ю. Мірошниченко.

Він підкреслив, що в українських реаліях процедура проходження техогляду "в певній мірі була профанацією".

"На момент техогляду автомобіль міг бути справний, однак через два роки дії талона техогляду автомобіль міг бути вже несправний", - сказав Ю. Мірошниченко, зазначивши, що власник такого автомобіля протягом двох років мав контролювати технічний стан автомобіля.

"Цей папірець (талон техогляду - ІФ) не відображала реальну ситуацію, пов'язану з технічним станом автомобіля протягом усього періоду", - сказав представник президента в Раді.

На питання про те, що зі скасуванням обов'язковості техогляду державний бюджет зазнає збитків, оскільки гроші за проходження техогляду тепер не надходитимуть до держбюджету, Ю. Мірошниченко сказав: "Я думаю, що ми повинні наповнювати бюджет шляхом залучення та пожвавлення економіки".

При цьому він підкреслив, що плата за техогляд була "відносно невисокою", а плата за користування автомобільними дорогами включена в ціну бензину.

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация