Кривой Рог новости
Іноземна комісія фіксує передвиборчі порушення з боку Партії регіонів
12.09.2012 15:02 | Политика

Іноземна комісія фіксує передвиборчі порушення з боку Партії регіонів

Перед жовтневими виборами у Парламент до України прибула команда незалежних спостерігачів від ENEMO Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами. 11 вересня, довгострокові спостерігачі ENEMO оголосили результати свого першого етапу роботи, який тривав від середини серпня 2012 року.

Серед порушень, які вже зафіксовані іноземними спостерігачами, найбільш поширені застосування адміністративного ресурсу, контрагітація та атака опонентів. Як зазначив один із координаторів ENEMO Ельмір Цаміч, місцевій владі варто утримуватися від зловживання державними ресурсами для просування своїх кандидатів. Такі випадки порушень зафіксовані в багатьох областях. Наприклад, в Одесі спостерігачі стали свідками того, як робітники з будівництва вулиць одягли жилетки з символікою Партії регіонів. В інших регіонах (АР Крим, Дніпропетровську, Харкові), офіційні веб-сайти регіональної та міської адміністрації відкрито підтримують кандидатів від Партії регіонів, звітуючи про їхню діяльність, публікуючи символіку тощо. Голова Місії ENEMO Пітер Навотни повідомив, що роботу ЦВК у цьому році можна позитивно оцінити лише в напрямку сприяння реєстрації спостерігачів; вона робить свої засідання відкритими і для членів організації, і для ЗМІ, не порушує часові рамки. Проте, як повідомляють іноземні спостерігачі, проект рішень у ЦВК і розробка процесу відбувається не прозоро, а засідання проводяться для формального голосування. Члени ENEMO виступають проти того, аби надалі втілювалася прийнята схема реєстрації кандидатів, зокрема, на мажоритарних округах.

«Відбувається непослідовний процес реєстрації. Рішення ЦВК про проведення жеребкування не було доцільним. Краще було б провести жеребкування у кожній виборчій комісії окремо. Так звані технічні партії постійно змінюють своїх членів», — зазначив Пітер Навотни. Він порекомендував ЦВК провести додаткові тренінги для членів окружних комісій, аби в них сформувалося розуміння нового закону та процедур його втілення.

 

 

 

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация