Кривой Рог новости
Повільна швидка допомога
18.09.2012 09:47 | Здоровье

Повільна швидка допомога

Тільки кожен четвертий українець помирає під наглядом лікарів — до інших «швидка» тільки їде.  В Україні встановлена норма: аж одна машина на 13 тисяч жителів 76 відсотків хворих українців помирає, не діставшись до лікарні. Це офіційна статистика Мінохорони здоров’я. Щоб покращити ситуацію, уряд вдався до експерименту і затіяв медичну реформу у 4-х пілотних регіонах: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях і самому Києві. Від початку проекту минув уже рік.  У селі Леляки, що за півтора кілометри від Жмеринської районної лікарні спробували викликати швидку: «Шановний абоненте, на жаль, з’єднання з даною службою технічно неможливе». Інший мобільний оператор «не ловить» взагалі.

У селі Щученці, що в 15 кілометрах від райцентру, ситуація повторюється. Пан Олександр інвалід першої групи, переніс два інфаркти. Дідусь постійно має бути під наглядом лікарів і зараз почувається зле. Мобільний номер 103  зараз був би дуже доречним. Дідусь  знає, де стаціонарний телефон – єдиний на все село — в медпункті. Але скористатися ним він не може: медпункт зачинений. Виявляється, лікар працює з 9 до 15, в інший час людям радять просто не хворіти. Єдиний номер порятунку для пана Олександра — це телефон доньки. З хати викликати швидку неможливо, бо елементарно немає зв’язку — доводиться виходити в поле. Зв’язок з’являється тільки через 800 метрів! На щастя, у пана Олександра є дружина. Якщо припустити, що бабуся рухається зі швидкістю 2 км на годину, 800 метрів вона долатиме близько 20-ти хвилин. Тобто, щоб урятувати людину, за нормативами, швидка вже має бути тут.

Коли нарешті додзвонились у швидку, журналістам порадили телефонувати до іншого диспетчера. Вже звідти швидка погоджується приїхати, але не до хати, а лише до центру села. Пообіцяли бути через півгодини. З райцентру до пам’ятника добралася за 12 хвилин. Щоправда, ледве не розбили машину на ямах. Швидка їде втричі довше — 15 кілометрів за 36 хвилин. Загалом, із продзвоном і часом, який бабуся йтиме до точки зв’язку — година і одна хвилина. За стандартами МОЗу, пацієнт уже міг померти тричі. У МОЗі про те, що швидка не встигає до «реформованих» сіл знають, але кількість бригад не збільшуватимуть, бо це — норма, встановлена ще за радянських часів: одна машина на 13 тисяч жителів.  Не встигають же машини, на думку МОЗу, бо досі не створили диспетчерських, які б розподіляли дзвінки.

 

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация