Кривой Рог новости
Проблеми автоматизації виробничих процесів на Укрзалізниці
20.09.2012 14:33 | Технологии

Проблеми автоматизації виробничих процесів на Укрзалізниці

Укрзалізниця продовжує підготовку до структурної трансформації. Зокрема для ознайомлення з найкращими напрацюваннями у сфері оплати та мотивації  праці було запрошено компанію Hay Group — світового лідера консалтингових послуг з питань ефективного менеджменту організацій. Компанія представила базові принципи побудови сучасної системи заохочення та мотивації персоналу, яка діє у компаніях-лідерах світових бізнес-рейтингів.

Генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак акцентував увагу на необхідності змін у системі оплати праці, адже діюча система функціонує із 70-х років минулого століття, до того ж вкрай необхідно підвищувати продуктивність праці. «Система оплати та мотивації праці залишилася нам у спадок з часів Радянського Союзу. Основний її важіль — велика доля ручної праці та адміністративне управління. До гнучкої, прозорої системи мотивації праці, яка б відповідала сучасним вимогам, ми прагнемо. Сьогодні ми вирішуємо питання автоматизації усіх ланок виробничої діяльності, переводимо наших фахівців на сучасні технології роботи, які, з одного боку, значно спростять технологічний процес, з іншого — в рази підвищать ефективність та продуктивність праці. Відповідно система оплати та мотиваційні моделі мають бути іншими. Сьогодні  ми відкриті до навчання і готові дослухатися до провідних світових компаній, які працюють на ринку консалтингових послуг на цьому напрямку», — наголосив Володимир Козак.

На думку експертів Hay Group, сучасна система винагородження має мотивувати до підвищення продуктивності праці і повинна забезпечувати зовнішню конкурентоспроможність. Цікавими є критерії оцінки посад, розроблені компанією. Згідно з цією методикою «вага» посади вираховується, виходячи з кількісної оцінки трьох складових: знання і навики, область та складність розв’язуваних питань, відповідальність. Крім постійної ставки для мотивації персоналу має широко застосовуватися змінне винагородження. Залежно від виду посади (робочий, менеджер, спеціаліст, топи) відсоток у заробітній платні постійного окладу і змінної надбавки варіюється. Підсумовуючи, представник компанії Hay Group зауважив, що Укрзалізниця повинна вибудовувати свою систему, яка б максимально враховувала особливості її діяльності та об’єктивні економічні реалії.

Як пояснила в інтерв’ю журналістам начальник Головного управління  охорони і організації праці Укрзалізниці Надія Соколовська, компанія Hay Group розповіла про успішний досвід побудови сучасної системи винагородження та мотивації персоналу. «Невдовзі на залізничному транспорті розпочнеться активна фаза перетворень. Реформи охоплять усі складові залізничної галузі, торкнуться практично всіх процесів. Звісно, трансформації потребуватиме і система оплати праці. Загалом нашу систему оплати праці необхідно максимально підготувати до нових економічних реалій», — заявила Надія Соколовська.

Нагадаємо, раніше консультації з приводу реформування Укрзалізниці надавала компанія «А.Т. Керни», яка раніше надавала консультаційну допомогу в реформуванні залізничного транспорту Канади, європейських країн, США та Росії.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация