Кривой Рог новости
Наркологи бьють на сполох, на ринку наркотиків майже щодня з'являються новинки
06.07.2011 19:49 | Здоровье

Наркологи бьють на сполох, на ринку наркотиків майже щодня з'являються новинки

Щомісяця з'являються нові наркотики, не занесені до реєстру нарковмісних препаратів Україні. «В інтернеті можна знайти препарати, які продають під виглядом солі для ванн, пахощів і добрив. Але наркозалежні прекрасно знають, що це таке. На жаль, виробники та продавці такої отрути часто випереджають експертів, які оновлюють реєстр нарковмісних препаратів », - розповів нам і. о. голови Одеського обласного УБНОН Андрій Бурячок.

Одні з останніх нарконовінок - порошки під назвою «ейфорія» і «швидкість». За словами одеського лікаря-нарколога Артура Тевосяна, після того як ці препарати з'явилися на ринку, у нього немає відбою від клієнтів. «Це зілля поки не переслідується по закону. Виробники просто створили нове синтетична речовина, помінявши кілька молекул в хімічній формулі, - пояснює фахівець. - Але діють психотропи як справжній наркотик: викликають ейфорію, підвищують працездатність і сексуальний потяг. Як правило, їх купують завсідники нічних клубів - після «дози» можна танцювати дві доби безперервно ».

Наслідки вживання «легальної» дурі, на думку Тевосяна, катастрофічні. Вона діє на організм, як «атомна бомба», стрімко руйнуючи печінка і серцево-судинну систему. На сленгу наркозалежних нові психотропи називаються «спід» (від англ. Speed ​​- швидкість. - Авт.), «Швидкий» і «сіль». А ще вони викликають моментальне звикання. «Після уколу першої порції« швидкості »веселишся 3-4 години, а після закінчення дії хочеться ще дозу. А потім ще і ще, поки не закінчиться пакетик. Можна не спати кілька діб. Але потім виникає депресія і думки про самогубство », - згадує наркозалежний одесит Ігор. За його словами, кілька місяців тому його товариш загинув після передозування «швидкості»: «За добу він ввів більше двох грамів. Серце не витримало - інфаркт ».

Як з'ясувала «Сьогодні», купити зілля під виглядом солі для ванн - простіше простого. Перший же запит в інтернет-пошуковику видає сотні результатів з оголошеннями. «Ейфорія» - легальний порошок, що викликає стан легкості, розслабленості, в той же час підвищує творчу активність. 450 грн. за одиницю (1 р. - Авт.), 250 грн. пробник »- свідчить оголошення на одному з одеських сайтів. Психотроп вам доставлять за будь-якою адресою за півгодини.

На думку Андрія Бурячка, маскування психотропних препаратів під рекламою «солі для ванн» і «добрив» - лише прийом, що дозволяє наркоділкам піти від кримінальної відповідальності. Але, як і у випадку з курильними сумішами і трамадолом, які ще кілька років тому також продавали на кожному кроці, на боротьбу з «ейфорією» і «швидкістю» у міліції поки немає законних підстав.

З приходом літа в Одесі активізується постачання традиційних «клубних» наркотиків «екстазі». Днями оперативники одеського УБНОН затримали на Гаванній двох громадян Молдови, у яких виявили майже 500 таблеток цієї дурі. Організатором наркоканалу виявився 25-річний житель молдавського міста Каушани. В Одесі його вже чекав напарник по бізнесу, який заздалегідь сторгувався з потенційним покупцем таблеток. Наркодилери планували продати «екстазі» по $ 10 за одну таблетку. У роздріб у нічних клубах такі таблетки коштують уже від 20 до 40 доларів. За інформацією УБНОН, щодо обох затриманих порушено кримінальну справу за ст. 309 (перевезення і зберігання наркотиків). Наркодилерам загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация