Кривой Рог новости
ППСники змінюють професію
26.09.2012 09:07 | Криминал

ППСники змінюють професію

Двоє співробітників патрульно-постової служби змінили свої погони на кар’єру грабіжників. До того ж, з матеріалів справи випливає, що ППСники були пов’язані з серйозним бандитським угрупуванням задовго до свого звільнення з органів.

Четверо чоловіків у чорному увірвалися в ювелірний салон у неділю, 30 жовтня 2011 року, серед білого дня. Охоронець не встиг навіть моргнути, як його повалили на підлогу і почали жорстоко бити, пише КП в Україні. Камера відеоспостереження зафіксувала, що один з нальотчиків професійно орудував гумовою палицею патрульно-постової служби. Перелякана продавщиця відразу сховалася під прилавок, натиснувши “тривожну кнопку” і просиділа поки грабіжники не втекли.

Наряд Держслужби охорони прибув через дві хвилини – це підтверджує власниця магазину. Але бандити уклалися в 50 секунд. Цього часу вистачило, щоб розбити три скла на прилавку і вигребти золото. На одного з грабіжників Віктора Мастерука (імена до вироку змінені) у справі є дві характеристики. Одна зі школи міліції, де випускнику дають такі відгуки, що і у в’язницю, як жартують у народі, не візьмуть: грубий, брутальний, не товариський. Інша, різко позитивна, надана при звільненні: добросовісність, відповідальність, брав активну участь у боротьбі з бандитизмом. А через кілька днів після того, як такого цінного співробітника без коливань відправили на пенсію, на вулиці Радунській в Києві був зухвало пограбований ювелірний магазин. «За годину до нападу в магазин заходили двоє хлопців, яких я впізнала потім на слідстві, – розповідає Ольга, власниця магазинчика. — Вони придивилися до товару і чітко знали, що де лежить. До срібла і біжутерії не доторкнулися, не взяли золоті набори з масивними камінням, які треба було вибирати по одному. Згрібали тільки лотки». Напад виглядав так, ніби у нальотчиків був досвідчений інструктор. Представник інтересів потерпілої в суді Володимир Терещенко вважає, що «інструкторами» були двоє міліціонерів — Віктор Мастерук, який особисто брав участь у побитті охоронця, і Олександр Пучус, що сидів за кермом автомобіля, на якому втекли розбійники.

«На слідстві вони називали один одного колегами, а їх спільники говорили про Мастерука і Пучуса як про працівників міліції. Є й інші підстави вважати, що звільнені вони були заднім числом і в день нападу були чинними міліціонерами, — ділиться Терещенко. — По буднях вони ходили в патруль, а у вихідний, виходить, відправилися на розбій». «Після того, як мене побили, довелося піти на лікарняний, — говорить Микола, який охороняв магазин. — Я сам колишній працівник міліції, маю за службу нагороди та відзнаки. Було боляче і гірко дізнатися, що каліцтва мені завдали не просто бандити, а діючі міліціонери». До нападу на ювелірку на Радунської банда скоїла вже чотири розбійних напади як у Києві, так і в Білій Церкві. За золото розбійники виручили 11 000 доларів, 1000 євро і 90000 гривень, але довезти їх до Києва не зуміли. 5 тисяч гривень Пучус з приятелем спустили в приміському ресторані, гарненько попиячивши і попарившись в сауні. Відразу після цього їх затримали. «Троє учасників пограбування були затримані ще раніше — на наступний день після нальоту, — розповідає Володимир Терещенко. — Незабаром узяли під арешт ще двох членів угруповання. Знайшли і покупців краденого».

 

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация