Кривой Рог новости
На думку експертів в Україні вповільнився темп інфляції
06.07.2011 21:09 | Экономика

На думку експертів в Україні вповільнився темп інфляції

Держслужба статистики підрахувала інфляцію за червень - ціни в порівнянні з травнем зросли на 0,4% (у травні було вдвічі більше 0,8%), а всього з початку року все подорожчало в середньому на 5,9%. Темпи інфляції знижуються третій місяць поспіль (березень - 1,4%, квітень - 1,3%).

Аналітик МЦПД Олександр Жолудь звертає увагу на те, що продукти стали дорожчати набагато повільніше, ніж у попередні місяці, причому не тільки традиційні овочі-ягоди (картопля в міжсезоння, навпаки, підріс ще на 25,7% проти травня, або близько плюс 1, 5 грн. / кг), а й такі дорогі продукти, як м'ясо та ковбаси (зростання менше 1%, або 40-50 коп. / кг м'яса, у травні зростання було більш гривні). А молочка, сир і яйця стабільно дешевшають з початку року кожного місяця на 2-3% (у червні, наприклад, молоко впало в ціні на 2,5%). На жаль, суттєво подорожчала квартплата - плюс 2,7% (Жолудь пояснює це підвищенням розцінок в окремих регіонах) і транспортні перевезення - плюс 1,5%, у тому числі автотранспорт - на 2,6% (значить, квиток на міжміський автобус подорожчав на 5-6 грн.).

На літо Жолудь обіцяє невелику сезонну дефляцію (до 0,5% в липні і серпні) за рахунок здешевлення овочів, а у вересні - досить великий (до 1%) стрибок цін у порівнянні з серпнем, викликаний традиційним підвищенням плати за освіту насамперед у приватних школах. Але вересень-2011 до вересня-2010, навпаки, дасть зниження, тому що рік тому почали дорожчати продукти (наприклад, гречка). «За році інфляція може бути близько 11%, хоча уряд поки не переглядав свій прогноз в 8,9%», - сказав Жолудь. Економіст Микола Івченко також згоден з прогнозом 11%, але побоюється, що через подорожчання газу в жовтні на 50%, як вимагає МВФ для отримання чергового траншу, інфляція прискориться ще на 1%.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация