Кривой Рог новости
ОПОРА про те, скільки громадян насправді числяться у списках виборців
06.11.2012 10:32 | Политика

ОПОРА про те, скільки громадян насправді числяться у списках виборців

Уже опрацьовано 99,65% протоколів ДВК в окружних виборчих комісіях, проте сам процесвидачі бюлетенів та підрахунку голосів, як вбачається з простих калькуляцій, був спотворений.

Як повідомляли спостерігачі ОПОРИ раніше, останній день, коли виборці могли оскаржити відсутність або неправомірне включення себе чи інших осіб у попередній список виборців, був 25 жовтня. Саме тоді минув термін, коли з відповідною заявою громадянин міг звернутися до адміністративного суду та бути внесеним до списку виборців. В день голосування голова, його заступник або секретар ДВК виправляють лише неточності або технічні описки в уточненому списку виборців у разі, коли незалежно від описок є зрозумілим, що до списку виборців внесено саме того виборця, який прибув для голосування.
 
Громадянська мережа ОПОРА провела розрахунок кількості виборців, внесених до списку виборців впродовж дня голосування. Для калькуляцій спостерігачі використали дані з офіційного веб-сайту Центральної виборчої комісії щодо кількості виборців станом на 8:00 та 20:00 28 жовтня. За гіпотезою спостерігачів, ці цифри могли коливатися в незначних межах через внесення виборців до списку виборців на підставі рішення судів.
 
Проте, отримані результати не на жарт здивували. Так, на деяких округах України різниця між кількістю виборців, які були зазначені у списках на момент початку (8:00) та закінчення (20:00) голосування, відрізнялися в межах від 1000 до 2000 осіб. Окрім цього, ці цифри не співпадають з тими, що зазначені у протоколах підрахунку голосів по кожній ДВК. Нагадаємо, ці дані передаються на сервер ЦВК кожною окружною комісією невідкладно після прийняття відповідних протоколів дільничних комісій.
 
Слід мати на увазі, що дані про кількість виборців ЦВК отримує у телефонному режимі. Проте, навряд чи можна помилитися на тисячу виборців. Окрім цього, зважаючи на додатне чи від’ємне число різниці, на деяких округах виборці до списку додавалися, в той час, як на інших – масово зникали з нього.
 
Загалом по Україні кількість виборців станом на початок та кінець голосування  відповідно до списків виборців зменшилася на 11827 осіб. Іншими словами, у день голосування зі списків було викреслено 11827 осіб. На яких підставах це було зроблено наразі невідомо. Сподіваємося отримати роз’яснення щодо цієї ситуації від уповноважених на те органів – в першу чергу від ЦВК, адже швидше за все члени дільничних комісій неправомірно вносили зміни у списки виборців в день голосування.
Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация