Кривой Рог новости
Зимові Олімпійські ігри 2018 стануть третьою азіатською олімпіадою
07.07.2011 11:23 | Спорт

Зимові Олімпійські ігри 2018 стануть третьою азіатською олімпіадою

Вчора південноафриканський Дурбан подарував південнокорейському Пхенчхану зимову Олімпіаду 2018 року.

Це була третя спроба корейців привезти в країну перші зимові Ігри. З першого разу Пхенчхан програв три голоси Ванкуверу-2010, а в другому випадку чотири голоси принесли перемогу Сочі-2014. На третій раз корейці врахували всі свої помилки і на сесію МОК в Дурбані представили ідеальну заявку. У результаті - перемога за явною перевагою. Пхенчхан вже в першому колі отримав абсолютну більшість голосів членів МОК - 63, 25 - у Мюнхена і лише 7 - за Ансі.

Незважаючи на такий розрив, дуже потужною була заявка Мюнхена. Баварська столиця намагалася стати першим містом, який прийняв як літні, так і зимові Ігри. У німців немає проблем з інфраструктурою, і є багато грошей спонсора - автомобільного концерну. Але не було підтримки населення. У місті Гарміш-Партенкірхен, який сам брав зимові Ігри-1936, а зараз був частиною мюнхенського проекту, навіть проводився референдум. З рахунком 55% на 45% перемогли прихильники Олімпіади, але противники переконані: "Це занадто дорога ціна за вечірку завдовжки кілька тижнів". Мовляв, місту не потрібні ні олімпійське село, ні нові спортивні арени, ні величезний медіа-центр.

Ансі - один з туристичних центрів Франції з гірськолижними курортами, більше нічим особливо похвалитися не міг. Їх заявка була слабенькою, за містом не стояли "грошові мішки". І знову ж рядові французи з прохолодою ставилися до Білої Олімпіади.

У Кореї, навпаки, більше 90% жителів країни виступають за Олімпіаду. У 1988-му вони з успіхом провели літні Ігри в Сеулі, а тепер захотіли зимові. Цим і пояснюється настирливість Пхенчхана. Маленький містечко на 45 тисяч жителів не виглядає бідним родичем на тлі багатого Мюнхена. У його спортивний розвиток вже вклали 1,5 млрд доларів, і інвестори готові ще розщедритися на $ 500 млн. При тому, що більшість олімпійських об'єктів (7 з 13) вже побудовані, і дуже компактно. А це явна перевага перед Німеччиною, де арени розкидані в радіусі 90 км. Ще плюс міста - він розташований в стороні від промислової зони і оточений численними лижними курортами. А мінусом може стати погода. У 2009-му Пхенчхан брав найбільше зимовий змагання - чемпіонат світу з біатлону. Тоді однією з проблем була погода, коли вдень температура піднімалася до плюс 15, і доводилося кататися по штучному снігу.

Перемога Пхенчхана збільшує шанси України прийняти зимову Олімпіаду-2022. Адже якщо МОК і далі продовжить тасувати континенти, то після Азії в 2022-му може знову віддати Ігри Європі. А може і Америці - там кандидати Квебек (Канада) і Денвер (США). Хоча якщо наміри Нової Зеландії серйозні, то у МОК велика спокуса розширити олімпійську географію і вперше провести Білу Олімпіаду в Південній півкулі.

Ігри-2018 в Пхенчхані будуть двадцять третій зимовою Олімпіадою в історії і третьою на континенті. Найбільше Білих Олімпіад брала Європа - 14 (з урахуванням Сочі-2014), в Північній Америці минуло шість змагань, а Південна Америка і Океанія ще жодного разу не боролися за зимові Ігри. З країн лідирує США - 4 Олімпіади, у Франції - 3, по дві - у Швейцарії, Норвегії, Італії, Австрії, Японії та Канади, одного разу Ігри пройшли в Німеччині та Югославії, а в Сочі-2014 пройде перша зимова Олімпіада в Росії.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация