Кривой Рог новости
Більшість українців вважають сьогоднішню освіту слабкою
07.07.2011 13:06 | Общество

Більшість українців вважають сьогоднішню освіту слабкою

З 3 по 5 липня 2011 Інститут Горшеніна провів телефонне опитування на тему: «Проблеми шкільної освіти». Всього за випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів, в сім'ях яких є діти дошкільного та шкільного віку, у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує + / -3,2%.

За результатами дослідження експерти Інституту Горшеніна зробили наступні висновки:

Більше половини українців вважають, що сьогодні в сфері освіти найбільш гостро відчутні нестабільність і недостатня опрацювання навчальних програм і підручників (58,1%), а також зміна системи оцінки знань учнів і впровадження тестування (55,3%). Слабка матеріально-технічна база шкіл турбує 43,2% опитаних. Близько третини респондентів вважають, що слабкими місцями української освіти є матеріальні проблеми педагогів (39,4%). Близько третини опитаних серед проблем назвали недостатню увагу вихованню учнів (36,3%), низьку кваліфікацію педагогів (31,8%), невідповідність освіти потребам суспільства, роботодавця (30,2%). Більше чверті опитаних вважають основною проблемою школи низьку якість освіти (29,6%), хабарі, корупцію (26,9%), нестача кадрів (25,8%), недоступність освіти (24,3%). Відсутністю мотивації у педагогів та учнів схвильовані 8,9% українців. Тільки 2,6% опитаних вважають, що сьогодні в сфері української освіти проблем немає.

Висока якість освіти, на думку більшості українських громадян (73,2%), - головна вимога до хорошій школі. Близько половини респондентів назвали головними критеріями гарної школи висококваліфікований педагогічний склад (55,2%) і хороше матеріально-технічне оснащення (50,1%). Безкоштовне навчання - важливий критерій для 42,8% опитаних. Гарантія вступу випускників даної школи до ВНЗ є головною вимогою до школи у 41,3% українців, можливість додаткових розвиваючих занять - у 30,2%, добре поставлена ​​в школі виховна робота - у 27,4% респондентів, шанобливе ставлення до учнів - у 26,8%. Для кожного четвертого респондента (25,3%) вкрай важлива безпека в школі. Вимоги до якості спортзалу і наявності спортивних секцій висувають 8,3% українців. Інші вимоги до школи пред'являють 3,3% респондентів, а 2,1% опитаним важко відповісти на це питання.

Велика частина громадян України (42,8%) при виборі школи для дитини найбільш важливим критерієм вважає позитивні відгуки про викладачів цієї школи від сусідів, знайомих, родичів. На спеціалізацію школи або наявність у ній спеціалізованих класів звертають увагу 40,2% респондентів. Майже третина українців (33,4%) орієнтуються на зручне розташування школи. Високий відсоток випускників школи, що у вузи, як критерій важливий для 29,2% опитаних, а 29,0% надають значення популярності і авторитету школи. Більше чверті респондентів (28,1%) приваблює дешевизна навчання в школі і відсутність необхідності додатково платити за нього. Віддати дитину в школу, в якій раніше навчалися самі, воліють 8,2% українських батьків, а 3,1% керуються іншими критеріями при виборі школи для дитини. Не змогли відповісти на дане питання 2,5% респондентів.

Більше половини українців (53,9%) вважають, що при ухваленні змін у сфері шкільної освіти держава керується економічними чинниками. Значна частина опитаних (42,3%) вважає, що на ухвалення змін впливають місцеві умови (регіон, тип населеного пункту, доступність шкіл) і впровадження прогресивних методик освіти (41,4%). На думку кожного третього українця (34,1%), державою враховується відповідність здобутої освіти міжнародним стандартам, крім того, матеріально-технічна база шкіл - на думку 32,2%, наявність кваліфікованого педагогічного складу та навчальних програм - на думку 29,2% респондентів. Кожен п'ятий українець (19,6%) вважає, що при ухваленні змін у сфері шкільної освіти держава враховує громадську думку і думку батьків, а 17,2% вважають, що психологічну готовність дітей до школи. На думку 6,4% респондентів держава враховує інші фактори, а 7,8% українців вагалися відповісти на це питання.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация