Кривой Рог новости
СхідГЗК оптимізує виробництво
08.07.2011 10:19 | Бизнес

СхідГЗК оптимізує виробництво

Як повідомив генеральний директор державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" Олександр Сорокін на своїй прес-конференції, їх підприємством планується реконструкція гідрометалургійного заводу (ГМЗ, Жовті Води, Дніпропетровська обл.), Що спеціалізується на переробці уранового концентрату. Захід оцінюється в 400 млн грн.

За його словами, в даний час потужність переробки ГМЗ вдвічі перевищує обсяги надходить на завод сировини. "Ми зробимо деяку реконструкцію і повністю завантажимо Жовтоводський переробний завод", - сказав гендиректор.

Зараз всі відходи виробництва від збагачення уранової руди СхідГЗК (м. Жовті Води) в рідкому стані складуються на відкритому ставку-шламонакопичувачі на відстані близько 70 км від Кривбасу, на кордоні між Кіровоградської та Дніпропетровської області.

Як повідомлялося, "СхідГЗК" у червні почав дослідно-промисловий видобуток уранової руди на Новокостянтинівському родовищі (Кіровоградська обл.). У поточному році видобувається на Новокостянтинівському руднику руди планується отримати близько 85 тонн концентрату урану. Такі ж обсяги заплановані і на 2012 рік.

Але, за словами А. Сорокіна, підприємство не планує будівництво повноцінного ГМЗ районі Новокостянтинівського родовища уранових руд. "Ідеологія така: багатий концентрат ми будемо експортувати в Жовті Води, а тут буде здійснюватися купчасто вилуговування близько третини обсягу, що видобувається на Новокостянтинівському руднику, третина урану буде проводитися тут", - зазначив він.

Відходи, які будуть утворюватися в результаті кучного вилуговування, планується у вигляді закладки опускати назад в надра рудника. "Тобто, з одного боку, ми оптимізуємо процес, мінімізуємо витрати, з іншого - не збільшуємо екологічне навантаження на території Кіровоградщини", - підсумував глава "СхідГЗК".

Але поки що технологічна лінія СхідГЗК зі збагачення уранової руди повністю зав'язана на наявну систему пульпопроводів, за якими відходи виробництва - так звані "хвости" - транспортуються в шламовідстійників, розташований в 2-х кілометрах від Жовтих Вод на кордоні між Кіровоградської та Дніпропетровською областю.

Добавить коментарий
Похожие новости
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация