Кривой Рог новости
Криворізькі наркомани змінюють уподобання в наркотиках
08.07.2011 10:35 | Здоровье

Криворізькі наркомани змінюють уподобання в наркотиках

Як інформують криворізькі наркологи  міськиго Центру здоров'я, зараз спостерігається зміщення інтересів криворізької молоді щодо наркотичних препаратів - від опійних наркотиків до амфетаміну і препаратів з конопель.

Згідно з оприлюдненими даними, серед водіїв, затриманих у стані наркотичного сп'яніння, найбільша кількість вживали марихуану і психостимулятори.

Найбільш ураженими наркоманією областями залишаються Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Запорізька, а також Крим та Київ.

На думку фахівців на обліку перебуває лише 10-20% загальної кількості осіб, що вживають наркотичні речовини. З 2008 року в Україні на державному рівні введено вивчення питання споживання психоактивних речовин. Експертами встановлено загальну залежність населення від 15 до 64 років від наркотиків на рівні 1,3%.

Заради придбання наркотиків багато хто йде на злочини, до 70% дівчат-наркоманок займаються проституцією. Кожен споживач наркотиків залучає до наркоманії 5-10 чоловік. Всі вони є потенційними розповсюджувачами інфекційних захворювань, зокрема вірусного гепатиту. На сьогоднішній день однією з провідних причин смертності дітей і підлітків є ускладнення, пов'язані зі споживанням наркотиків.


За даними Криворізького психоневрологічного диспансеру відносний показник захворюваності наркоманією в нашому місті за 2010 рік становить 2,4 на 10 тис. населення (у Дніпропетровській області - 1,52, в Україну - 1,59). У 2009 році цей показник по місту був 2,6, на Дніпропетровщині -1,8.

За минулий рік по Кривому Рогу знизилися показники поширеності як наркоманії (з 46,9 у 2009 році до 39,4 - у 2011), так і токсикоманії - з 0,43 на 10 тис. населення у 2009 році до 0,33 в 2010-му.

Аналогічна тенденція простежується по Дніпропетровській області та всієї України.

Нагадаємо, що найбільш ураженої наркоманією віковою групою є молоді люди у віці до 35 років. За результатами соціологічного опитування українських дітей та молоді, проведеного Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ), більше 10% хлопчиків та майже 5% дівчат з числа школярів-восьмикласників вживали наркотики щонайменше 1-2 рази. Понад 35% юнаків і 15% дівчат серед першокурсників ПТУ, 25% і 15% відповідно - першокурсників вузів також вживали наркотики. Майже кожен третій вживав алкогольні напої або наркотики під час статевого контакту.

За медичною допомогою і консультацією психолога з проблеми наркотиків можна звертатися до Криворізького психоневрологічний диспансер (вул. Дишинського, 27, тел. 66-11-22) або в районні наркологічних кабінетів, розташованих в кожному районі міста.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация