Кривой Рог новости
Блискавка влучила в шаттл Atlantis напередодні старту
08.07.2011 16:26 | Технологии

Блискавка влучила в шаттл Atlantis напередодні старту

Днями в NASA повідомили, що в четвер увечері мис Канаверал оповили сильні грози, під час яких одна з блискавок вдарила в 500 метрах від стартового майданчика корабля.

 Зараз фахівці з агенції перевіряють обладнання Atlantis і задіяних у запуску систем космодрому, які могли отримати пошкодження від високовольтного розряду. Як заявив офіційний представник NASA Аллард Бьютел, поки що, проблем не виявлено.

Тим часом представники космічного відомства запевнили, що спробують здійснити старт шаттла в намічений термін - в п'ятницю в 11:26 за часом Східного узбережжя США (19:26 мск), незважаючи на невтішні прогнози метеорологів, що обіцяють лише 30-відсоткову ймовірність сприятливої ​​погоди.

"У нас ще є можливість здійснити запуск", - заявив офіційний представник NASA Джефф Сполдінг. Він додав, що в ЦУП не поспішають відкладати запуск, згадуючи випадки, коли погода, всупереч прогнозам, дозволяла кораблям стартувати без проблем.

"Стартове вікно" для запуску корабля буде відкрито до неділі, 10 липня. Якщо погодні умови все ж завадять "Атлантісу" злетіти в ці дні, його старт буде відкладено до 16 липня, що пов'язано з графіком запусків російських кораблів "Союз".

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация