Кривой Рог новости
В Кривому Розі нарахували 14 природно-заповідних об'єктів
08.07.2011 16:50 | Экология

В Кривому Розі нарахували 14 природно-заповідних об'єктів

До  Дня працівника природно-заповідної справи, що святкується 7 липня, в Кривому Розі оцінили стан місцевих заповідних зон.

За інформацією, що надало управління екології виконкому Криворізької міської ради, природно-заповідний фонд міста Кривого Рогу включає 14 об'єктів загальною площею 375,445 га. Три з них площею 142,4 га є об'єктами загальнодержавного значення: Криворізький ботанічний сад, ландшафтний заказник «Балка Північна Червона», геологічна пам'ятка природи "Скелі МОДРу». Решта 11 об'єктів є об'єктами місцевого значення.

Кожен з 14 об'єктів природно-заповідного фонду міста являє собою унікальні природні і штучно створені комплекси та об'єкти, що мають особливе природоохоронне, наукове, естетичне та культурне значення.

Стан об'єктів природно-заповідного фонду міста на сьогодні оцінюється як задовільний, встановлений заповідний режим, здійснюється контроль над дотримання режиму охорони і використання. На кордонах заповідних територій встановлені і періодично поновлюються державні охоронні та інформаційні таблички. Визначено підпорядкованість об'єктів підприємствам з оформленням згідно з чинним законодавством охоронних зобов'язань.

Перлиною в екологічній мережі міста можна назвати Криворізький ботанічний сад НАН України, який є державною установою.

Ботанічний сад створений для організації творчої роботи колективу вчених і прикладних досліджень в галузі біологічної науки.

Протягом багатьох років колектив ботанічного саду очолює кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Мазур Антоніна Юхимівна.

Криворізький ботанічний сад розміщується на площі 52,4 га. Гордістю саду є колекційний фонд дерев та чагарників, який займає площу 22 га і віднесений до національного надбання. В експозиціях дендропарку представлено 647 видів, 73 різновиди, 33 форми та 104 сорти деревних рослин з різних куточків світу. Група квітниково-декоративних рослин нараховує 150 видів і 690 сортів. 

Для озеленення проммайданчиків гірничо-збагачувальних комбінатів Кривбасу рекомендовано 54 види та понад 100 сортів квітково-декоративних рослин.

Співробітниками Криворізького ботанічного саду створено колекцію тропічних і субтропічних рослин, а також унікальна колекція рідкісних рослин природної флори Криворіжжя, яка налічує понад 300 видів.

Гармонійне поєднання результатів інтродукції випробувань тропічних і субтропічних рослин з прогресивними технологіями фітодизайну відкриває широкі можливості використання в різних типах інтер'єрів промислового Кривбасу.

Але особливо важливо те, що доступ до експозицій ботсаду є вільним і кожен житель нашого міста або його гість за символічну плату може отримати задоволення від спілкування з прекрасною і неповторною природою.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация