Кривой Рог новости
Рада заборонила видачу кредитів віноземній валюті
09.07.2011 22:23 | Политика

Рада заборонила видачу кредитів віноземній валюті

Верховна Рада 8 липня прийняла закон, про заборону видачи та отримання споживчих кредитів в іноземній валюті на території Україні. Законопроект підтримали 226 народних депутатів.

Відповідний документ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання правових відносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг" був ініційований регіоналами Юрієм Воропаєвим, Юрієм Полунєєвим та Станіславом Аржевітіним з депутатської групи "Наша України".

Законом закріплено заборону на надання та отримання споживчих кредитів в іноземній валюті на території Україні. Кредитору забороняється встановлювати в договорі про надання кредиту будь-які збори, відсотки, комісії, платежі за дії, які не є послугою в зазначеному законі.

Як повідомлялося раніше, в Україну після кризи різко зріс попит на дрібні споживчі кредити, що стало порятунком для банкірів, які несуть значні збитки через відсутність іпотеки.

Дрібні позики стали популярними через падіння купівельної спроможності українців. Населення готове купувати в кредит все підряд - від комп'ютерів до взуття, а банки, в свою чергу, пропонують будь-які умови позик - на карту або готівкою, з поручителем і заставою або взагалі без них.

В результаті, за даними Нацбанку, в березні сума виданих споживчих кредитів склала 7,6 млрд грн - в 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2010 року. На третину зросла і кількість банків, що пропонують короткострокові позики.

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация