Кривой Рог новости
Реконструкція проспекту Південний йде повним ходом
10.07.2011 12:34 | Общество

Реконструкція проспекту Південний йде повним ходом

Як повідомляє прес-служба Дніпропетровської облдержадміністрації, за дорученням губернатора Олександра Вілкула виконуючий обов'язки голови облдержадміністрації В'ячеслав Задорожний провів виїзну нараду про хід реконструкції проспекту Південний у Кривому Розі. У нараді взяли участь міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул, керівники підрозділів облдержадміністрації та Криворізького міськвиконкому.

У містах і районах області реалізується комплексна регіональна програма підвищення комфортності життя. Однією з найважливіших завдань цієї програми є поліпшення якості доріг. Цього року Олександр Вілкул поставив перед керівниками міст і районів області завдання капітально відремонтувати і побудувати більше 1 млн 700 тис. квадратних метрів доріг, з яких близько чверті від запланованих обсягів припадає на Кривий Ріг.

Зокрема, комплексна реконструкція проспекту Південний - найбільший проект з поліпшення якості доріг, який зараз реалізується в місті. «Це не просто заміна дорожнього покриття на одній з головних міських магістралей. Це фактично будівництво та благоустрій нового проспекту », - підкреслив В'ячеслав Задорожний. За його словами, уздовж проспекту будуть створені нові зони відпочинку, замінено освітлення, з'явиться нова ілюмінація, будуть встановлені нові спортивні майданчики, лавки та відновлено фасади будинків.

Роботи ведуться вже місяць і йдуть за графіком. Демонтовано трамвайні колії, а також контактна мережа трамвая та тролейбуса. Розпочато роботи з перебудови інженерних комунікацій - газо-, тепло-, водо-і електромереж. Для усунення незручностей переміщення пасажиропотоків розроблені об'їзні схеми маршрутів міського транспорту, влаштовані безпечні пішохідні переходи через територію, на якій ведуться будівельні роботи, про що через ЗМІ було широко проінформовано населення міста.

«Вже в жовтні цього року буде запущений перший пусковий комплекс проспекту - від вулиці Панаса Мирного до вулиці Переяславської. Це становить 60% від усіх робіт, передбачених планом реконструкції. Зокрема, буде введено в експлуатацію 1,6 км нового безшумного трамвайного полотна. До жовтня наступного року реконструкція буде завершена повністю. Тому жителі міста отримають черговий проспект європейського рівня », - сказав В'ячеслав Задорожний.

Вартість реконструкції проспекту Південний становить 42,6 млн грн. З них вартість робіт з реконструкції першого пускового комплексу - 25,6 млн грн. Фінансування проекту передбачено з державного та місцевих бюджетів.

Додаткове фінансування робіт з реконструкції та благоустрою проспекту надають «Південний ГЗК» і «АрселорМіталл». «Проект реконструкції проспекту Південний став можливим завдяки плідній співпраці обласної та міської влади і великих містоутворюючих підприємств. Це практичне впровадження європейської практики соціального партнерства влади і бізнесу, яку ввів у Дніпропетровській губернатор Олександр Вілкул », - зазначив виконуючий обов'язки голови облдержадміністрації.

При цьому Олександр Задорожний нагадав, що свого часу Олександр Вілкул, будучи керівником великих підприємств Кривбасу, ініціював в Кривому Розі масштабний соціальний проект «Місто без околиць». Зокрема, в його рамках була проведена реконструкція мікрорайону «Даманський». Обсяг інвестицій склав 10 млн грн. За ці кошти були реконструйовані дороги мікрорайону, площа перед Палацом культури, облаштовані зупинкові комплекси, встановлені дитячі та спортивні майданчики, повністю відновлено вуличне освітлення, а Палац культури Північного ГЗК став кращим в області. Перед ним було відкрито унікальний Музей гірничої техніки під відкритим небом.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация